КСБ отличи най-добрите компании в сектор „Строителство“

За 14-а поредна година Камарата на строителите в България (КСБ) проведе класацията на най-добрите компании в сектора.

Съгласно правилника в нея участват дружествата, вписани в Централния професионален регистър на строителя (ЦПРС) и изпълнили процедурата по чл. 20, ал. 2 от ЗКС за 2020 г. Отличените фирми са определени на база декларираната информация от годишните отчети в електронната система на ЦПРС по показателите за последната финансова година: нетни приходи от продажби, средносписъчен персонал, дълготрайни материални активи.
Строителите се разпределят в четири групи строежи в три раздела „голяма“, „средна“ и „малка“ фирма. Най-добрите получават съответно златна, сребърна и бронзова награда.
Победителите традиционно се обявяват на Димитровден – Ден на строителя. За 2020 г. те са:
ПЪРВА ГРУПА – строежи от високото строителство (жилищно, обществено-обслужващо, промишлено), прилежащата му инфраструктура, електронни съобщителни мрежи и съоръжения

Раздел „големи”:
№ Строител Награда

  1. ГЕОСТРОЙ АД Златна
  2. ИСА 2000 ЕООД
    Сребърна
  3. ИНФРА ЕКСПЕРТ АД Бронзова

Раздел „средни”:
№ Строител Награда

  1. БИЛДЕСТ ЕООД Златна
  2. ТЕХНОИМПОРТЕКСПОРТ АД Сребърна
  3. ОБОНАТО БИЛД ЕООД Бронзова

Раздел “малки”:
№ Строител Награда

  1. БИЛДИ СТРОЙ ЕООД Златна
  2. БИ ДЖИ АР ГРУП ООД Сребърна
  3. ДОМЕКС КЪНСТРАКШЪН ЕООД Бронзова
    ВТОРА ГРУПА – строежи от транспортната инфраструктура

Раздел „големи”:
№ Строител Награда

  1. ГБС – Инфраструктурно строителство АД Златна
  2. Транспортно строителство и възстановяване ЕАД Сребърна
  3. ПЪТИНЖЕНЕРИНГСТРОЙ – Т ЕАД Бронзова

Раздел „средни”:
№ Строител Награда

  1. Евро Алианс Геотехника АД Златна
  2. ЛОГ – СИБЕРИЯ ЕООД Сребърна
  3. ВИАГРУП ЕООД Бронзова

Раздел „малки”:
№ Строител Награда

  1. ПЕЙКОМ БЪЛГАРИЯ ЕООД Златна
  2. Строителна Компания Път Строй Инвест ЕООД Сребърна
  3. Графит – Комерс ООД Бронзова

ТРЕТА ГРУПА – строежи от енергийната инфраструктура

Раздел „големи”:
№ Строител Награда

  1. АББ Пауър Гридс България ЕООД Златна
  2. Главболгарстрой Интернешънал АД Сребърна
  3. ЕНЕРГОРЕМОНТ – ГЪЛЪБОВО АД Бронзова

Раздел „средни”:
№ Строител Награда

  1. Електроконсорциум ООД Златна
  2. ЕЛМИ ООД Сребърна
  3. МЕТИКС ООД Бронзова

Раздел „малки”:
№ Строител Награда

  1. Технотерм инженеринг ЕАД Златна
  2. Аден Груп ООД Сребърна
  3. ОРИОН 5 Ватрачки и синове ООД Бронзова

ЧЕТВЪРТА ГРУПА – строежи от благоустройствената инфраструктура, хидротехническото строителство и опазването на околната среда

Раздел „големи”:
№ Строител Награда

  1. РАЙКОМЕРС КОНСТРУКШЪН EАД Златна
  2. КАРО ТРЕЙДИНГ ООД Сребърна
  3. ГЕРТ ГРУП ЕООД Бронзова

Раздел „средни”:
№ Строител Награда

  1. БАЛКАНИКА ЕНЕРДЖИ АД Златна
  2. ГЛОБУС ЕООД Сребърна
  3. ВЕНИГАЗ ЕООД
    Бронзова
    Раздел „малки”:
    № Строител Награда
  4. ИСТА Андреева ООД Златна
  5. ЧАВДАРОВ ЕООД Сребърна
  6. БКС гр. София ООД Бронзова

Pin It on Pinterest