Иран отговори на твърдението на Тръмп за начало на преговори: Арагчи заминава за поклонението Арбаин
Говорителят на иранското външно министерство заяви, че останалите членове на преговорния екип също се намират в Иран
Иранското външно министерство реагира на твърдението на американския президент Доналд Тръмп, че преговорите с Техеран започват още днес.
Говорителят на Министерството на външните работи на Иран посочи, че външният министър Абас Арагчи днес заминава на пътуване, свързано с поклонението Арбаин, докато останалите членове на иранския преговорен екип се намират в страната.
Техеран постави под въпрос твърдението за преговори
С изявлението си говорителят на иранското външно министерство на практика оспори информацията, че официални преговори между двете страни започват днес.
„Днес Арагчи заминава за поклонението Арбаин, а останалите членове на преговорния екип също са в Иран“, заяви говорителят в отговор на твърдението на Тръмп.
Изказването идва на фона на засиленото внимание към отношенията между Вашингтон и Техеран и възможността за възобновяване на дипломатическите контакти между двете страни.