Света

Иран обяви край на 15-годишния спор между нефтохимическите компании „Мехр“ и „Джам“

Министърът на труда увери, че работниците ще бъдат преназначени без прекъсване на трудовите възнаграждения

Продължилият 15 години правен спор между иранските нефтохимически компании „Мехр“ и „Джам“ е окончателно приключен след изпълнението на съдебно решение. Това съобщи министърът на труда на Иран.

По думите му казусът е бил разрешен след продължителни действия и изпълнение на постановеното от съда решение.

Министърът увери, че служителите, които досега са работили в нефтохимическия комплекс „Мехр“, ще подпишат трудови договори с „Джам“ още през следващата седмица.

Той подчерта, че няма да има прекъсване в изплащането на трудовите възнаграждения и дължимите плащания към работниците по време на преходния процес.

Pin It on Pinterest