Юношите старша възраст на Етър начело в класирането след драма в 90-ата минута

Юношите старша възраст на „Етър” вече са едноличен лидер в класирането в „А” група – зона Велико Търново.

„Виолетовите” победиха в оспорвано дерби на върха „Янтра 2019” (Габрово) и оглавиха подреждането с 19 точки. Възпитаниците на Николай Катъров имат до момента 6 победи и по едно реми и загуба с голова разлика 21:6. Следват „Трявна” с 18 т., „Янтра 2019” с 16, „Локомотив” (ГО) с 15 и др.

Мачът бе повече от драматичен. Етърци поведоха до почивката с 1:0 след попадение на Айгюн Рюстемов. В началото на втората част обаче габровци изравниха резултата. В 75-ата минута Атанас Атанасов, който дебютира при старшата възраст, се разписа за 2:1.

Голямата драма бе в последната 90-а минута на срещата. „Янтра 2019” изравни за 2:2, но при изпълнението на центъра от етърци Атанас Атанасов бутна топката към Христо Марков, който с прехвърлящ удар през цялата половина на гостите я прати в мрежата и донесе така важната победа с 3:2.