Спорт

Стана ясен съперника на ЦСКА за баража

ЦСКА 1948 надделя при гостуването си на Славия с 2:0 в мач от 36-ия кръг на efbet Лига, плейофна група 7-10 място.

Головете за „червените“ реализираха Педриньо в петата минута и Никола Илиев в 63-ата минута. Успехът утвърди победителите на седмото място в крайното класиране, което им носи участие в баража за Лига на конференциите, където те ще се изправят срещу ЦСКА София на 31 май от 19:00 на Националния стадион „Васил Левски“.Още в петата минута ЦСКА 1948 откри резултата. Дълго подаване на Реян Даскалов от собствената половина изведе Педриньо зад защитата на Славия. Бразилският нападател овладя топката, напредна малко и с шут с левия крак между краката на Светослав Вуцов реализира за 0:1.

В 10-ата минута Исак Соле центрира в наказателното поле на „червените“, където Роберто Райчев засече с глава, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Петър Маринов.

Две минути след това Педриньо изведе Евгений Сердюк, като нападателят комбинира на двойно с Неделко Пишчевич, след което прехвърли Вуцов, но топката рикошира в напречната греда. Последва добавка от страна на Бирсент Карагарен, който прати топката в мрежата. Голът обаче не бе зачетен заради засада на Сердюк при първоначалното подаване на Педриньо към него.

След 25 минути игра Томбак центрира отдясно към Мартин Сораков, който стреля, но шутът бе блокиран от Теодор Иванов. Топката се озова в Денислав Александров, чийто изстрел бе неточен.

Три минути след това Педриньо отправи изстрел от воле извън наказателното поле, който бе крайно неточен и прелетя над вратата на Славия.

В 33-ата минута Славия изпълни корнер, като на първа греда топката бе изчистена и попадна в Куентин Зеедорф. Играчът на „белите“ овладя, напредна и опита изстрел от около 30 метра, който профуча над горната греда на вратата на ЦСКА 1948.

В 39-ата минута Педриньо навлезе отдясно и пусна пас в посока наказателното поле, който премина между краката на Мартин Георгиев и топката се озова в Бирсент Карагарен. Крилото на „червените“ шутира от движение, но изпрати кълбото встрани от левия страничен стълб зад Вуцов.

Две минути след това Томбак пусна извеждащ пас към Денислав Александров, който отдясно навлезе на скорост в наказателното поле на ЦСКА 1948. Крилото се приближи максимално до вратата на гостите и шутира в близкия ъгъл, където Петър Маринов се намеси отлично и изби в корнер.

В 42-ата минута Педриньо изведе Карагарен на стрелкова позиция отдясно по атаката на ЦСКА 1948, но шутът на крилото бе избит с крак от Вуцов. След последвалия корнер Педриньо опита да реализира, като изстрелът му премина много далеч от целта.

В 59-ата минута Исак Соле центрира от свободен удар и намери включилия се Мартин Георгиев, който стреля с глава директно в ръцете на Маринов.

Три минути след това бърза контраатака отляво на „червените“ изведе Симеон Василев на скорост, а той центрира остро по земя към Никола Илиев, който шутира в аут от вратарското поле.

В 63-ата минута Никола Илиев бе изведен зад защитата на домакините от Неделко Пишчевич, овладя топката и с примерен шут по земя реализира в близкия ъгъл на Вуцов за 0:2.

В 79-ата минута Тони Тасев опита шут от пряк свободен удар, като топката премина опасно близо до дясната греда зад Маринов.

Минута по-късно Вуцов спаси с крак силен удар по земя на Никола Илиев. От последвалия корнер играч на „червените“ съумя да стреля с глава, но встрани спрямо вратата на Славия.

В 82-ата минута Педриньо стреля от границата на наказателното поле и улучи дясната греда зад Вуцов, като топката се върна отново в бразилеца, който при добавката изпрати кълбото в аут.

В 87-ата минута Тони Тасев надбяга Реян Даскалов отляво по атаката на „белите“ и шутира по диагонала с левия си крак, изпращайки топката в аут.