Славия с равенство срещу Монтана

Славия завърши наравно 1:1 в домакинския си мач срещу Монтата от 27-ия кръг на Първа лига.

Ремито е второ последователно за славистите в решителната част от шампионата.

В десетата минута се стигна до автогол във вратата на „белите“. Андреа Христов прати топката в мрежата зад Светослав Вуцов в опита си да изчисти кълбото след центриране на Тони Тасев.

Четири минути след това Тасев стреля опасно от фаул, а топката срещна външната страна на напречната греда.

В последните десет минути от първата част Славия тръгна стремително напред. В 38-ата минута удар с глава на Георги Вълчев мина на сантиметри покрай вратата на монтанци.

В 43-ата минута Питър Макрилос шутира опасно, но Благой Макенджиев с акробатично спасяване спаси вратата си от изравняване.

В първата минута на допълнителното време Михаил Александров центрира към Вълчев и той изравни с плътен удар от наказателното поле.

В 52-ата минута ветеранът Димитър Рангелов стреля неточно към вратата на гостите, а Емил Стоев бше близо до това да зиненада Макенджиев осем минути след това.

Четвърт час преди края Вуцов спаси шут на Николай Минков, а мадият страж на Славия пак се намеси решително след бомбед удар на Тони Тасев в 84-ата минута.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Андреа Христов, Надер Гандри, Емил Виячки, Филип Антовски (83-Ертан Томбак), Георги Вълчев, Питър Макрилос (83-Владислав Узунов), Емил Стоев, Радослав Кирилов (83-Калоян Кръстев), Михаил Александров (52-Дарко Тасевски), Димитър Рангелов (71-Ивайло Димитров)

снимка: sportal.bg