Славия победи Арда

Макрилос с дебютни голове за СлавияСлавия изоставаше на два пъти, но успя да достигне след обрат до победата с 3:2 в домакинския си мач срещу Арда (Кърджали) от 19-ия кръг в Първа лига.Успехът е първи 10 декември 2020 година насам, когато „белите“ победиха с 2:1 Ботев (Враца).Гостите взеха аванс след четвърт час игра чрез Тонислав Йорданов, който се разписа с удар от наказателното поле при центриране на Александър Георгиев.Само минута по-късно славистите изравниха чрез новото си попълнение Питър Макрилос. Австралиецът шутира от въздуха извън наказателното поле и възстанови равенството, изненадвайки Иван Караджов с първото си попадение с екипа на Славия.Последваха разменени опасни удари, но пет минути преди почивката Румен Руменов с глава отново изведе Арда напред след асистенция на Спас Делев.В 55-ата минута шут на халфът Георги Вълчев след подаване на Димитър Рангелов направи резултата 2:2.В 72-ата минута Славия направи пълен обрат с удар отблизо на Макрилос, възползвайки се от отличен извеждащ пас на Дарко Тасевски. Новото попълнение Михаил Александров направи официален дебют, влизайки като резерва в последните секунди на мястото на Радослав Кирилов.Славия нямаше победа от 10 декември 2020 година, когато се наложи с 2:1 при гостуването си във Враца на местния Ботев.Воденият от треньора Александър Тарханов състав вече има 16 точки на 11-то място.През следващата седмица на „белите“ предстоят двубои срещу Монтана за купата на България и среща с Царско село за първенството.