Разширен състав на женския национален отбор за квалификацията срещу Германия

На 18 септември 2021 г. националният ни отбор за жени стартира участието си в квалификациите за Световното първенство 2023 г. срещу тима на Германия като гост. 

Останалите съперници на нашия тим в група H отборите на Португалия, Сърбия, Израел и Турция. 

Съгласно формата на квалификациите, след изиграването на всички двубои, водачите от всяка от деветте групи се класира директно за финалите на световното първенство 2023. Заелите вторите места в своите групи тимове ще участват в плейофи, като трите отбора с най-добри показатели ще изиграят само по един плейоф, а останалите отбори ще трябва да се преборят помежду си за правото да участват в плейофите срещу тях. Двата най-добри отбора, които победят във втория плейоф ще вземат участие на световното първенство 2023. 

Повиканите от селекционера Силвия Радойска състезателки са:

Вратари

  1. Роксана Владимирова Шахънскa                                        ФК „НСА”
  2. Нина Росенова Карабельова                                               ФК „Барокко“
  3. Виктория Радостинова Димова                                           ФК „НСА“

Защитници

  1. Яница Емилова Иванова                                                      ФК „НСА”
  2. Нора Кирилова Димитрова                                                  ФК „НСА“
  3. Николета Aтанасова Бойчева                                              ФК „Локомотив“ Ст.З.
  4. Диана – Михаела Славчева Атанасова                               ФК „Пълдин”
  5. Гергана Борисова Илийчева                                                ПФК Локомотив Пд      
  6. Яна Динева Динева                                                              ФК „Локомотив“ Ст. З.

Полузащитници

  1. Ивана Емилова Найденова                                                   ФК „НСА“
  2. Нина Георгиева Георгиева                                                    ФК „Локомотив“ Ст.З.
  3. Вероника Иванова Гоцева                                                    ФК „Барокко“
  4. Яна Красимирова Йорданова                                               ФК „НСА”
  5. Лора Златинова Петрова                                                      FC Speciа
  6. Eva Dessislava Dupuy                                                            KIF Orebro
  7. Лиляна Иванова Костова                                                     ФК „НСА“
  8. Димитра Жечкова Иванова                                                  ФК „НСА“
  9. Юлиана Николаева Александрова                                      ФК „НСА“

Нападатели

  1. Тея Пламенова Пенкова                                                       ФК „НСА”
  2. Симона Румянова Петкова                                                  FC Young Boys 
  3. Евдокия Димитрова Попадинова                                        S.S.D. NAPOLI FEMMINILE
  4. Велина Константинова Кошулева                                       ФК „Локомотив“ Ст.З.

Pin It on Pinterest