Подробности от съботния ден в Долна Митрополия

На летищен комплекс „Долна Митрополия“, град Плевен завършиха състезанията от предпоследния кръг от календара на BMU European Road Racing Championship 2020.

След вчерашите проливни дъждове, днес заради топлото и слъчево време от сутринта, пистата беше изцяло суха и пилотите караха на идеални условия. 92 състезатели от България, Турция, Северна Македония и Румъния взеха участие разделени по класове.

SP 125: Безпроблемен успех за Жулиета Ленкова (МСК Плевен, Априля), която стигна до първото място благодарение на перфектното си каране през всичките 8 обиколки. На 30 секунди зад нея се класираха Пламен Христов (МСК Плевен, Априля) и Боян Петров ( МСК Плевен, Априля).

SP 300 : Турчинът Келеб Сатичи ( Ямаха) победи конкурентите си днес, оставяйки на втората и третата позиция в състезанието сънародника си Омер Карпуз (Ямаха) и българката Геновева Кънева (МСК БГ Пауър, Ямаха).

F 600 : Васил Кичуков ( АМСК АИТ Рейсинг тим, Ямаха) беше най-бърз и закономерно се качи на първото място на подиума за награждаване. Кичуков пресече финала с аванс от 11 секунди пред Павел Драганов ( МСК Екстра Форс Рейсинг, Хонда) и на 12.1 секунди от третия Александър Александров (МСК СВ Мото рейсинг тим, Кавазаки).

F 1000: Много оспорвано състезание направиха Велислав Марков (МСК НСА Моторспорт, Кавазаки) и Валентин Георгиев (Камикадзе рейсинг тим, Сузуки). Двамата караха един зад друг през цялото време , като на няколко пъти си разменяха лидерската позиция. В крайна сметка с едва 0.4 секунди като лидер завърши Марков, втори Георгиев, а трети Алекс Исмаил (СК Кранк Пауър, Ямаха).

SSP 600: Нова победа от началото на сезона за Милен Георгиев (МСК СВ Мото рейсинг тим,Ямаха). Той беше най-бърз от останалите и правеше разлики във времената след всяка обиколка. Георгиев видя карирания флаг 18.1 секунди преди завършилия на втората позиция Пламен Христов (ПСК Хела Мотор спорт, Ямаха). Третото място спечели завърналия се на пистата след няколко годишно отсъствие Александър Тодоров (ПСК Хела Мотор спорт, Сузуки).

SBK 1000: Поредно успешно състезание за Мартин Чой (МСК ЕКО БМВ Моторад МС 77 България, БМВ). Чой поведе колоната от старта и водеше убедително до края на 12-те обиколки. Мартин спечели с преднина от 13 секунди битката в „Кралския“ клас пред Иван Грозев (ПСК Хела Мотор Спорт, БМВ) . На третото място финишира Димитър Митов (МК Боляри, БМВ). Той завърши на 41 секунди зад победителя.

СКУТЕРИ : Победа в днешното състезание за Иво Михайлов (СК Зедмото, Пиаджо). Втори и трети финишираха Алекс Иванов (МСК СВ Мото Рейсинг тим, Пиаджо) и Пламен Христов (МСК Плевен, Априля).

Утре (неделя) от 10:30 часа е официалното откриване на Гран При България, а след него ще се проведат и състезанията от програмата на последния кръг на пистовите мотоциклети за годината.

Заповядайте на летищен комплекс „Долна Митрополия“, Плевен!