Още три победи за талантите от Академия ЦСКА

Юношите до 16 години записаха категорична победа над връстниците си от Вихрен (Сандански) с 4:0, в мач игран на ВТУ „Тодор Каблешков“.

Точни за червените бяха Георги Димитров от дузпа, Николас Пенев и Майкъл Рангелов през първото полувреме.

През втората част Георги Димитров сложи точка на спора с второто си попадение в двубоя, дошло в 71-ата минута. Така момчетата на Румен Трифонов записаха напълно заслужен успех с 4:0 при домакинството си на Вихрен (Сандански).

Отборите до 15 и 17 години имаха две срещи със Септември, които се играха на клубната база в Панчарево.

В първия мач за деня ЦСКА U15 победи с 4:2. Резултатът бе открит от Александър Кожухаров в 20-ата минута, а гостите обърнаха до 2:1 в своя полза с две бързи попадения. Все пак малко преди почивката младите армейци съумяха да изравнят чрез Тодор Цонев за 2:2.

Второто полувреме бе доста по-добро за армейците, които бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с крайния успех след два гола на нападателя Венцислав Иванов, който се разписа на два пъти за крайното 4:2.

ЦСКА U17 записа победа със същия резултат срещу Септември във втория за деня мач от елитната юношеска група, игран на базата в Панчарево. Още в 5-ата минута Павел Жабов се възползва от грешка в отбраната на гостите и даде аванс на армейците. Само 7 минути по-късно отново той покачи на 2:0. Последва отпускане в редиците на червените и Септември успя да изравни резултата с две бързи попадения в 25-ата и 28-ата минута, като второто дойде след  дузпа. Така двата състава се оттеглиха на почивка при равенство 2:2.

През второто полувреме момчетата на Ивайло Станев излязоха на терена пределно мобилизирани и амбицирани да спечелят срещата и още в 52-ата минута Йоан Лозанов даде преднина на ЦСКА, след точно изпълнен 11-метров наказателен удар. В 66-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като техен играч получи червен картон. Точка на спора сложи Андрей Цой, който 10 минути преди края на срещата се разписа за крайното 4:2. Така тимът записа заслужена и важна победа срещу един от силните отбори в елитната юношеска група до 17 години.