Лудогорец U13 с емоционална контрола срещу по-големите шампиони от Шумен
Децата от отбора на Лудогорец до 13 години изиграха изключително ценна контрола, в която се изправиха срещу по-големите съперници от Шумен U15, станали шампиони в Зона Варна.
Малките „орли“ изиграха срещата с чест и достойнство и макар да отстъпиха в резултата, успяха не само да поведат, но и до края да демонстрират силен отпор на своя заслужил опонент. Мачът, завършил с 4:6, се проведе на базата на Академията.
Първият гол попадна в мрежата на Шумен U15. Негов автор бе Борис Петров. Последва изравняване от противниците, които стигнаха до обрат за 1:2. Юношите на „орлите“ обаче бързо реагираха и отново изравниха чрез Иван Пуцов. Нови 4 точни попадения в мрежата на Лудогорец U13 покачиха резултата до 2:6. Головото преследване обаче продължи и младите „орли“ нанесоха още два точни изстрела за крайното 4:6. Негови реализатори бяха Борис Петров и Денислав, за когото мачът бе шанс за изява по време на пробите.
Загубихме срещата, но спечелихме публиката – с играта си, отиграванията и резултатните взаимодействия, коментира наставникът на Лудогорец U13 Емил Георгиев. За него контролната среща се превърна в един от най-емоционалните мигове с отбора, защото бе последен начело на набор 2013. В знак на уважение и признателност за прекараното време заедно, малките му играчи бяха подготвили изненади, с които винаги да помнят съвместния път към успехите.