Спорт

Лудогорец с класическа победа над Локо Пд

Лудогорец спечели с убедителното 3:0 домакинския си мач срещу Локомотив Пловдив, след който „орлите“ получиха шампионската титла за 13-ти пореден път.

Разградчани вкараха трите попадения до почивката и на практика решиха мача. Само в рамките на 60 секунди два пъти се разписа Руан Круз, а в 33-ата минута Квадво Дуа оформи крайното 3:0.

Преди началото на двубоя футболистите на Локомотив Пловдив направиха шпалир за разградчани по случай титлата.

Още в 9-ата минута Лудогорец поведе. Гостите сбъркаха при изчистването на топката и Руан Круз с мощен изстрел извън наказателното поле не остави шанс на Луков за 1:0.

Минута по-късно Сон центрира в наказателното поле, а топката стигна до Руан Круз, който с глава вкара второто попадение в мача.

В 25-ата минута Квадво Дуа пробва да се разпише с пета, но стреля в аут. Четири минути след това Рик Джонатан стреля над вратата.

Третият гол падна в 32-ата минута. Сон пусна към Рик Джонатан, а той намери Квадво Дуа – швейцарецът се справи с Мартин Паскалев и се разписа за 3:0.

В 59-ата минута Сон върна на границата на наказателното поле към Рик Джонатан, който стреля, но Мартин Луков отрази.

Десет минути след това Оливер Камдем направи страхотен индивидуален пробив, навлезе в наказателното поле и намери Ангел Лясков, но българинът шутира високо над напречната греда.

Влезлият като резерва Ивайло Чочев пробва изстрел с глава в 81-ата минута, но бе неточен.

До края на мача шампионите създадоха още няколко добри положения, но не успяха да вкарат четвърти гол.