Спорт

Лудогорец разгроми Левски

Лудогорец се възползва по най-добрия начин от грешката на ЦСКА София и увеличи преднината си на върха на класирането, след като постигна разгромна победа над Левски с 5:1. Разградчани вкараха по един гол в началото на двете полувремена. Първо се разписа Руан Крус в 3-ата минута. След това гостите изравниха чрез Марин Петков в 17-ата. Само 2 минути след почивката Георги Терзиев вкара за 2:1 и оттам нататък головете във вратата на Левски се заредиха един след друг. Разписаха се последователно Якуб Пьотровски, Квадво Дуа и Кайо Видал в даденото от рефера продължение.

Мачът започна по мечтан за Лудогорец начин. Още в 3-ата минута Бърнард Текпетей проби отдясно и пусна остър успореден пас, Якуб Пьотровски засече топката, тя се удари в съпарников футболист и попадна у Руан Круз, който отбеляза за 1:0.

В десетата минута Лудогорец бе много близо до второ попадение. След нов пробив на Текпетей и нов успореден пас Патрик-Габриел Галчев изпусна Рик Джонатан, който върна за Руан Круз, чийто удар от близка дистанция не уцели вратата на Пламен Андреев.

Левски обаче изравни в 17-ата минута, когато „сините“ направиха много добра атака. Патрик-Габриел Галчев получи топката отдясно и намери Патрик Мислович, който с едно докосване продължи за Марин Петков, а той прекара топката между краката на Падт и резултатът стана 1:1.

Няколко минути по-късно Бърнард Текпетей стреля от пряк свободен удар, но топката се удари в напречната греда на Пламен Анрдеев.

Домакините извършиха принудителна смяна в 24-ата минута, когато в игра се появи Георги Терзие, който замени Аслак Фон Витри.

В 31-вата минута Рик Джонатан центрира добре от ъглов удар, Ван дер Каап изпусна Диниш Алмейда, който нанесе много опасен удар с глава, но нямаше късмет и топката премина малко над вратата на Левски.

В 36-ата минута Евертон проби добре през центъра и нанесе удар от дистанция, който бе избит в корнер от Серджио Падт.

В 41-вата минута при доста сходна ситуация на контраатака Марин Петков направи пробив, нанесе шут отдалеч, а Падт показа добър рефлекс.

Второто полувреме отново започна с гол за Лудогорец. Рик Джонатан центрира от пряк свободен удар, Пламен Андреев излезе неразчетено, топката стигна до Георги Терзиев и той с глава отбеляза за 2:1.

В 50-ата минута Марин Петков извърши нарушение на границата на наказателното поле, за който получи жълт картон, който е пети за него и по този начин ще пропусне предстоящия мач срещу ЦСКА. След тази ситуация Бърнард Текпетей нанесе силен удар, но Пламен Андреев се справи.

В 52-рата минута Асен Чандъров пробва късмета си от дистанция, но не успя да вложи необходимата сила и стреля право в обятията на Серджио Падт.

Лудогорец на практика реши мача си в 56-ата минута, когато отбеляза и трети гол. След ъглов удар и продължило разиграване, топката бе центриране, Георги Терзиев игра с глава, тя стигна до Якуб Пьотровски, който с глава от десетина метра технично вкара топката в мрежата на Пламен Андреев за 3:1.

В 59-ата минута топката се озова в Патрик-Габриел Галчев, който нанесе удар от над 30 метра, топката рикошира в играч на Лудогорец и излезе в ъглов удар, от който не последва опасност за вратата на Серджио Падт.

Три минтуи след това Евертон проби отляво, подхлъзна се, но все пак успя да си върне контрола над топката и я подаде за Цунами, който нанесе удар, а той рикошира в Педро Нареси и Георги Терзиев, за да излезе в нов корнер, а от него Левски отново не успя да създаде опасност.

Лудогорец вкара и четвърти гол в 63-ата минута. Шампионите направиха чудесна контраатака, при която трима играчи на домакините останаха сами срещу Пламен Андреев. Якуб Пьотровски бе изведен, надбяга защитник на гостите и пусна към Квадво Дуа, който на празна врата реализира за 4:1.

След четвъртия гол домакините продължиха да контролират играта, но вече на по-ниско темпо.

Във втората минута на продължението Лудогорец вкара и пети гол във вратата на Левски. Бърнард Текпетей получи извеждащ пас почти от центъра, успя да се справи с Келиан ван дер Каап, но си затвори много ъгъла, даде успореден пас към Кайо Видал, топката мина през краката на Дейвид Михалев и стигна до Кайо Видал, който реализира последния гол в мача.