Лудогорец победи Левски с 2:0

„Лудогорец“ победи „Левски“ с 2:0 в мач от 12-ия кръг на шампионата. Мавис Чабота беше точен в 16-ата, а Клаудиу Кешерю удвои в 80-ата минута.

Още в първата минута Нашименто пропусна да изведе гостите напред. Той получи подаване от Паулиньо, но стреля слабо от 16 метра и Пламен Илиев без проблем спаси.
Недялков пък отправи първия изстрел към Миятович, който мина над гредата. В 14-ата минута Пламен Илиев със страхотно спасяване запази вратата си без гол. Стражът парира изстрел на Живко Миланов от фаул, който отиваше в горния десен ъгъл на домакините.

В 16-ата минута Чибота даде аванс на шампионите. Той се разписа със странична ножица от 6-7 метра пред Миятович. Крилото остана непокрит след единоборство за висока топка между Рейш и Кешерю и вкара своя втори гол в шампионата.

„Сините“ пропуснаха моментално да изравнят. Мартин Райнов засече с глава центриране на Нашименто в 17-ата минута, но топката мина покрай дясната греда на разградчани.

Към края на първата част атака на домакините завърши с неточен изстрел на Чибота, който прати топката над греда. В последната минута на полувремето „Левски“ направи добра атака, но стигна само до ъглов удар. При центрирането пък Тиам пропусна да отправи опасен удар с глава.

Втората част започна с жълт картон на Миланов. В 52-ата минута Холмар стреля с глава, но без да създава проблеми на Илиев. И Горанов пробва удар в 54-ата минута, който също не затрудни стража на домакините.

В 67-ата минута Робърта стреля опасно а аут. До края положенията липсваха, като в 80-ата Кешеру получи добра възможност и покачи на 2:0.