Лудогорец III разгроми Нови пазар

Лудогорец III разгроми с 6:1 Нови пазар в мач от XV кръг на първенството в Североизточна Трета лига.

Двубоят се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли“.

Талантите на Лудогорец откриха в 21-та минута. Голът падна след добра флангова атака и пас по тревата в наказателното поле. Димитър Господинов завърши с удар около точката за дузпата. Станислав Вълчев удвои в 28-та минута с шут извън границата на наказателното поле. До попадението се стигна след корнер и заучено положение. Почивката дойде при този резултат.

Само 2 минути след началото на втората част отново Станислав Вълчев се разписа за 3:0. Атаката премина през Димитър Иванов и Хидает Хюсеин. В 59-та минута Георги Николов вкара за 4:0 след красива размяна на двойни пасове през центъра с Хидает Хюсеин. Димитър Иванов направи резултата 5:0 в 66-та минута с удар от 11-12 метра. Митко Митков отбеляза почетното попадние за гостите в 74-та минута. В добавеното време Мартин Русков видя, че вратарят на Нови пазар е излязъл напред и го прехвърли от около 40 метра за крайното 6:1.

Момчетата се постараха, изпълниха задачите си и играха на добро ниво. Ако искат да постигнат нещо в професионалния футбол обаче, трябва да подобрят сериозно дитамиката в действията си на терена, коментира Христо Господинов, който в тази среща води отбора заедно с Емил Георгиев и Емилиян Петров.