Лудогорец II изпусна Созопол

Лудогорец II надигра категорично Созопол, но стигна само до равенство 1:1. Мачът от XXIX кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион „Гнездо на орли“.

Разградчани наложиха превес още от самото начало на срещата. В 10-та минута Иван Йорданов стреля силно от фал, но вратаря на Созопол Росен Андонов се справи. Седем минути по-късно отново Йорданов шутира от пряк свободен удар, но над вратата. В 19-та минута, след корнер, Тихомир Димитров засече с глава, но топката премина край страничния стълб. Читири минути по-късно Петър Георгиев опита от малък ъгъл да отбележи, но стреля слабо и Андонов спаси. В 25-та минута отново Георгиев получи в наказателното поле, завъртя се и потърси далечния ъгъл, но не намери очертанията на вратата. До края на полувремето и Цветослав Петров шутира на два пъти, в 33-та и 43-та минута, но не успя да отбележи.

„Орлите“ стартираха още по-нахъсено след почивката. В 47-та минута Цветослав Петров намери добре влезлият като смяна Будинов, той изкочи срещу вратаря на гостите, но стреля край вратата. В 51-та минута шут на Петър Георгиев бе спасен от Андонов. В 64-та минута, след фал, Тихомир Димитров опита със задна ножица да обстрелва вратата, но ударът бе слаб и не затрудни стража на гостите. В 67-та минута Илкер Будинов овладя една топка пред границата на наказателното поле , шутира силно, получи се рикошет и топката влетя в мрежата за 1:0. В 79-та минута отбраната на разградчани подцени пас в наказателното поле, а влезлият като смяна Борис Тютюков изравни. В 88-та минута, след центиране от корнер, Велислав Минков удари греда. В добавеното време шанс за попадение се откри пред Тихомир Димитров, но той пропусна.

Категорично надиграхме Созопол. Контролирахме мача, създадохме много ситуации за гол. От моя гледна точка, с оглед на показаното, резултатът не е справедлив. Равенството обаче не променя факта, че нашият отбор изигра поредния си силен мач, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.