Локо Сф победи Славия

Славия игра в намален състав в трети пореден мач

Славия допусна първо поражение в шампионата в последните си шест мача. Славистите нямаха късмет и отстъпиха с минималното 0:1 при гостуването срещу Локомотив 1929 (София) на Националния стадион „Васил Левски“ в деветия кръг от Първа лига.

В трети последователен двубой в първенството славистите играха в намален състав, след като в края на първата част червен картон получи Георги Вълчев.

В самото начало битката между двата отбора беше в средата на терена, а удар на Ерол Дост беше спасен от Александър Любенов.

В 39-ата минута се стигна до един от най-спорните мигове в мача. Георги Вълчев скочи за висока топка с Божидар Кацаров и главният съдия Драгомир Драганов отстрани от игра халфа на Славия след консултация с ВАР.

Две минути по-късно „белите“ пропуснаха да вземат аванс, след като Питър Макрилос изведе Ертан Томбак на стрелкова позиция в наказателното поле, но Любенов отби опита за гол на десния краен бранител на Славия.

Втората част стартира колебливо за славистите. В 56-ата минута Октавио се възползва от неразбирателство в отбраната и ударът му свари неподготвен вратаря Светослав Вуцов, който не успя да предотврати попадението в полза на „железничарите“.

До края на двубоя славистите опитаха да наложат натиск и поне да изравнят, но нямаха чисти възможности за гол пред вратата на „червено-черните“.

Славия пропусна шанса отново да се изкачи еднолично на върха в класирането в Първа лига и остава с актив от 17 точки на третата позиция за момента.

В предходните си два мача от Първа лига, в които играха в намален състав, „белите“ победиха Лудогорец с 1:0 и завършиха наравно 1:1 с ЦСКА-София.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Емил Виячки, Димитър Стоянов, Ерол Дост (76-Иван Минчев), Питър Макрилос (78-Кристиян Добрев), Георги Вълчев, Тони Тасев (58-Емил Стоев), Радослав Кирилов, Мартин Сораков (45-Кемел Нгуена)

снимка: sportal.bg