„Левски“ с убедителен успех в Монтана

„Левски“ постигна успех с 4:0 при визитата си на „Монтана“ в мач от 4-ия кръг на шампионата.

За „сините“ се разписаха Спиерингс в 28-ата и 46-ата, Паулиньо в 41-ата и Найденов в 67-ата минута.  Още в началото „Левски“ имаше идеална възможност да поведе, след като Паулиньо се измъкна от двама играчи и подаде към Станислав Иванов, който не успя да прехвърли Орлинов.

В 28-ата минута Орлин Старокин намери с диагонален пас Станислав Иванов, който веднага подаде на Стайн Спиерингс и холандецът с прецизен удар вкара топката в мрежата на Орлинов.

В 32-ата минута Николай Цветков опита изстрел от дистанция, но стреля доста неточно и не създаде опасност за Николай Михайлов.

В 41-вата минута Паулиньо удвои преднината на „Левски“ с удар по земя от границата на наказателното поле.

Малко след подновяването на играта Стайн Спиерингс се разписа за втори път в мача. Играчите на „Монтана“ сбъркаха в центъра. Спиерингс напредна с топката, минавайки сам около 40 метра и с удар от далечна дистанция направи резултата 0:3.

В 54-ата минута Борислав Балджийски стреля над вратата, пазена от Николай Михайлов.

В 67-ата минута центриране от корнер бе изчистено от Йорданов, но топката попадна в Ивайло Найденов, Тони Тасев не успя да се справи и младокът я прати във вратата на Орлинов.

Две минути по-късно Здравко Димитров стреля силно към вратата на „Монтана“, но стражът на домакините изби.

До края на мача темпото намаля и до нови попадения не се стигна.

Монтана – ЛЕВСКИ 0:3

0:1  Спиерингс 28′

0:2 Паулиньо 41′

0:3 Спиерингс 47′

Левски: 13. Николай Михайлов, 3. Живко Атанасов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо (87′ 18. Насиру Мохамед), 11. Здравко Димитров (79′ 88.Марин Петков), 14. Матео Стаматов (77′ 39. Деян Иванов), 28. Тома Даске, 40. Стайн Спиерингс, 66. Орлин Старокин, 77. Илия Юруков (66′ 45. Илия Димитров), 99. Станислав Иванов (86′ 79. Мартин Петков)

Резерви: 12. Николай Кръстев 18. Насиру Мохамед, 22.Патрик-Габриел Галчев, 39.  Деян Иванов, 45. Илия  Димитров, 79.  Мартин Петков, 88. Марин Петков

Жълти картоини: Спиерингс

Съдия: Драгомир Драганов