„Левски“ с две победи над „Пирин“ в Елитните групи до 15 и до 17 г.

Юношеските формации на „Левски“ до 15 и до 17 години записаха победи над „Пирин“ в 7-ия кръг на Елитните групи.

Двата мача се играха на изкуствения терен на комплекс „Георги Аспарухов“. 15-годишните вкараха победиха с 4:1, докато 17-годишните победиха своите връстници с 2:1!

За 15-годишните на два пъти се разписа Адриан Райчев в 25-та и 46-та минути. По едно попадение добавиха Александър Маринов в 9-та и Виктор Любенов в 70-та минути. Воденият от треньора Стоян Димов тим дели първото място в класирането с ЦСКА-София с по 17 точки, като „сините“ са с по-лоша голова разлика.

Съставът на „Левски“ U15:

22. Пламен Иванов, 25. Калоян Борунов, 26. Дейвид Михалев, 4. Виктор Любенов, 23. Ериан Благоев (59 – 10. Кристиян Йовов), 21. Никола Бандев, 7. Александър Божилов (к), 6. Дейвид Джоров (49 – 9. Александър Сомов), 14. Александър Маринов (65 – 20. Ники Гинчев), 11. Адриан Райчев, 16. Преслав Бачев (65 – 3. Михаел Чиликов).

Възпитаниците на треньора Захари Сираков се наложи да обръщат резултата сед като се оказаха в ролята на догонващи още в 1-та минута. Георги Атанасов изравни в 38-та минута след асистенция на Емил Кьосов, а Виктор Атанасов донесе победата в 71-та минута, след точно подаване на Георги Атанасов. „Левски“ U17 е едноличен лидер в класирането с пълен актив от точки – 21, с 5 повече от втория „ЦСКА-София“ и с 8 пред третия „Славия“.

Съставът на „Левски“ U17:

1. Пламен Андреев, 10. Емил Кьосов, 4. Димитър Андонов (57 – 8. Атанас Йорданов), 6. Денис Динев (к), 14. Никола Църовски (85 – 18. Алекс Минчев), 15. Александър Асенов, 27. Асен Митков, 17. Николай Арахангелов, 7. Антон Иванов, 21. Ивайло Марков (46 – 11. Виктор Атанасов), 9. Георги Атанасов.