„Левски“ с две победи над „Монтана“ в Елитните групи до 15 и до 17 г.

Юношеските формации на „Левски“ до 15 и до 17 години записаха победи над „Монтана“ в 12-ия кръг на Елитните групи.

Двата мача се играха на изкуствения терен на стадион „Огоста“.

„Левски“ U17 записа дванадесетата си поредна победа от началото на първенството след като разгроми с 11:0 домакините. Четири гола за водения от треньора Захари Сираков отбор вкара Виктор Атанасов в 9-та, 16-та, 27-та и 36-та минути. Две попадения добави капитанът Денис Динев – в 69-та и 78-та минути. По веднъж се разписаха Асен Митков в 33-та, Николай Арахангелов в 65-та, Георги Атанасов в 75-та и Ивайло Марков в 88-та минути. В самия край на срещата играч на домакините си отбеляза автогол. „Сините“ са едноличен лидер в класирането с пълен актив от точки – 36.

Съставът на „Левски“ U17:

1. Пламен Андреев (46 – 12. Калоян Славчев), 18. Алекс Минчев (58 – 14. Никола Църовски), 20. Емил Кьосов, 4. Димитър Андонов, 8. Атанас Йорданов, 6. Денис Динев (к), 15. Александър Асенов, 19. Асен Митков (58 – 16. Николай Арахангелов), 7. Антон Иванов (58 – 9. Георги Атанасов), 11. Виктор Атанасов, 13. Ивайло Марков.

15-годишните се наложиха с 2:0 над връстниците си от „Монтана“. Йоан Янев в 10-та и Преслав Бачев в 31-та минути се разписаха за победата, като асистенциите бяха на Александър Маринов. Воденият от треньора Стоян Димов е лидер в класирането с 29 точки.

Съставът на „Левски“ U15:

1. Теодор Николов, 15. Део Дамянов (67 – 5. Калоян Борунов), 18. Дейвид Михалев, 4. Виктор Любенов, 13. Никола Бандев, 7. Александър Божилов (к), 9. Александър Сомов (64 – 10. Кристиян Йовов), 11. Александър Маринов (52 – 20. Ники Гинчев), 17. Денис Гиведжов, 16. Преслав Бачев, 19. Йоан Янев (36 – 6. Дейвид Джоров).