Спорт

Левски разгроми Арда

Левски София постигна категорична победа с 4:0 над Арда Кърджали в двубой от 22-рия кръг на efbet Лига.

Марин Петков, Патрик-Габриел Галчев, Фабио Лима и Джавад Ел Джемили се разписаха за убедителния успех на столичани.

„Сините“ започнаха по-активно мача и след два неуспешни опита за стрелба първо на Рикардиньо, а след това и на Фабио Лима, Марин Петков откри резултата. Младокът реализира с прецизен далечен удар по земя с левия крак.

В 17-ата минута гостите можеха да изравнят, след като Борис Тютюков се освободи елегантно, за да излезе сам срещу вратаря, но Пламен Андреев показа рефлекс и спаси.

В 33-ата минута Левски удвои аванса си след красив гол на Патрик-Габриел Галчев от пряк свободен удар.

Минута преди края на първата част падна и трето попадение във вратата на Арда. Фабио Лима получи топката в половината на съперника и с премерен удар с левия крак също извън наказателното поле прониза за трети път Господинов.

Втората част започна като края на първата – с попадение във вратата на Арда. Джавад Ел Джемили бе оставен в наказателното поле и с насочен удар направи 4:0.

Скоро ситуацията на Арда стана още по-лоша. Милен Стоев бе изгонен с директен червен картон, след опасен шпагат срещу Ел Джемили в 52-ата минута.

Джавад ел Джемили проби отляво, навлезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл в 67-ата минута. Стражът на Арда обаче успя да отрази.

Асими Фадига бе изведен зад гърба на отбраната на Арда в 84-ата минута, но Анатолий Господинов успя да навреме да скъси ъгъла и блокира изстрела на футболиста на Левски.

В третата минута на добавеното време Галчев центрира на втора греда за Илиян Стефанов, който стреля с глава, но Господинов отново се справи.

ЛЕВСКИ – АРДА 4:0

1:0 Марин Петков 9, 2:0 Патрик-Габриел Галчев 33, 3:0 Фабио Лима 44, 4:0 Джавад ел Джемили 50

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров (69 – 4. Виктор Любенов), 6. Цунами (К), 10. Асен Митков (69 – 97. Асими Фадига), 8. Карлос Охене (83 – 14. Илиян Стефанов), 7. Фабио Лима (89 – 21. Кристиян Йовов) 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо (69 – 23. Патрик Мислович)

Треньор: Николай Костов

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 12. Принс Ебенезер, 6. Пламен Крачунов, 18. Джалал Хюсеинов, 4. Милен Стоев, 80. Лъчезар Котев, 77. Илия Юруков (К) (90’+1′ – 8. Станислав Дюлгеров), 26. Ел Мами Тетах (55 – 32. Христо Митев), 11. Борис Тютюков (46 – 33. Иван Тилев),  99. Станислав Иванов (70′ – 17. Иван Коконов), 19. Тонислав Йорданов (46′ – 10. Борислав Цонев)

Треньор: Александър Тунчев