Спорт

Хебър обърна Етър и оцеля в efbet Лига

Хебър победи Етър с 3:1 и по този начин оцеля в елита на България, тъй като Пирин загуби от Локомотив София с 0:1, а по същото време Ботев Враца победи Берое с 1:0.

„Болярите“ поведоха в края на първото полувреме, когато се запсина Мартин Моран. Хебър обаче изигра страхотна втора част, в която вкара общо 4 гола, като 1 не бяха зачетен. Въпреки това обаче Фоао Секо, Шейх Диаманка и Атанас Кабов отбелязаха три попадения, които бяха достатъчни за трите точки.

Изненадващо или не гостите от Етър влязоха по-добре в мача и във 2-ата минута Мартин Моран бе изведен на биста позиция, но неговият удар излезе в аут.

В средата на първата част Етър беше много близо до гола. Горка Ларучея стреля от въздуха. Топката беше в обсега на Петър Дебърлиев и той успя да спаси. Малко след това Шахредин Бухолда пробва късмета си от сериозна дистанция, но в аут.

Етър продължаваше да е по-активният отбор. Атаките на Хебър не завършваха с изстрел към вратата на гостите. Пет минути преди почивката Жан-Марк Тибуе от „виолетовите“ стреля по земя от границата на наказателното поле, но в аут.

В заключителните минути на първата част Етър поведе. След центриране на Дидис Пита от корнер Мартин Моран с глава стреля и отбеляза за 0:1.

В самото начало на втората част домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Атанас Кабов стреля, топката рикошира, а Жоао Секо с глава вкара. Попадението бе дълго преглеждано с ВАР и в крайна сметен голът остана 1:1.

Домакините продължиха да атакуват, а гостите опитваха по всички начини да спрат натискът на играчите на Любослав Пенев.

В 62-ата минута обаче Хебър отново вкара. Шейх Диаманка получи пред дъгата на наказателното поле. Той майсторски се обърна и с кинжален удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на вратаря на гостите. Последва обаче намеса на ВАР и се оказа, че има засада, а резултатът остана 1:1.

Въпреки вторият незачетен гол Хебър продължи да атакува и логичното се случи. В 65-ата минута топката отново се озова в мрежата на Секулич. Вратарят сбърка фатално при едно балонно центриране на Атанас Кабов от левия фланг. Той изпусна топката, а Диаманка нямаше как да пропусне от един метър разстояние – 2:1.

В 79-ата минута Етър бе близо до изравняването, след центриране отляво футболист на гостите стреля с глава, но Дебърлиев спаси.

Последваха две любопитно ситуации за домакините. Първо Лазар Марин от фал опита да изненада гостите, а след това изстрел на Атанас Кабов бе избик в корнер.

В 85-ата минута Хебър сложи точка на спора с трети гол. Атанас Кабов наказа груба грешка в изнасянето на топката от страна на етърци. Той излезе сам срещу Секулич и успя да го преодолее с плътен удар, който премина между краката на стража.