Спорт

Голеада на Крумовград – Хебър

Крумовград се върна към победите след успех с 3:2 над Хебър. Алекс Колев и Димитър Тонев бяха точни през първото полувреме, за да дадат комфортен аванс на домакините. През втората част Хебър успя да върне два гола – Ангел Бастунов се разписа в 59-ата минута, а в 79-ата минута Лазар Марин изравни. Само две минути след това Матей Шимич оформи крайното 3:2.

В четвъртата минута Джуниет Али прати топката във вратата на Петър Дебърлиев, но попадението не бе зачетено заради засада.

Домакините успяха да поведат в деветата минута, когато Матей Шимич с глава продължи към Алекс Колев, който също с глава преодоля Дебърлиев за 1:0.

Дебърлиев се намеси в 14-ата минута при изстрел на Али, а след това Патрик Луан не успя да играе с топката, а Димитър Тонев стреля неточно.

В 32-ата минута Вячеслав Велев подаде към Серкан Юсеин, който успя да отправи центриране. Александър Колев овладя топката на гърди и отправи удар от близка дистанция, който Мартин Михайлов успя да блокира.

Три минути след това Алекс Колев центрира към Вячеслав Велев, който върна към Димитър Тонев, а юношата на Ботев Пловдив хладнокръвно преодоля Петър Дебърлиев за 2:0.

В 49-ата минута Матей Шимич отправи хубав, силен удар, но Дебърлиев се намеси.

В 58-ата минута Хебър върна един гол. Атанас Кабов пусна пас към Шейх Диаманка, който продължи топката към Ангел Бастунов, а той я прати във вратата на Георгиев за 2:1.

Десет минути след това Алекс Колев се пребори с Мартин Михайлов в наказателното поле, овладя топката и нанесе удар, който мина над вратата.

Хебър успя да изравни в 79-ата минута, когато Лазар Марин бе точен за 2:2.  Збун получи отляво, напредна и центрира в наказателното поле, където Марин бе непокрит и не сбърка от близка дистанция.

Радостта на гостите от изравнителния гол бе кратка, тъй като само две минути след това Матей Шимич с глава прониза Дебърлиев за 3:2.