Спорт

„Етър“ U17 с втора поредна победа у дома

Юношите на „Етър“ записаха трети пореден мач без загуба в елитната група, като надвиха у дома „Пирин“ с 1:0.

Единственото попадение за ценната победа донесе Радослав Найденов в 55-ата минута. Това бе и втора поредна домакинска победа, а 7-те точки в последните три мача вдигнаха етърци на 12-о място в класирането, далеч пред изпадащите.

Двата отбора направиха равностоен мач с положения и пред двете врати. В 18-ата минута Еге Хасан от гостите стреля, но вратарят Любомир Лазаров улови. Радослав Найденов пък можеше да открие за „виолетовите“, след като бе изведен на скорост и опита да прехвърли вратаря, но той стигна до топката. До почивката последваха още две възможности. В 34-ата минута след центриране отдясно Петър Петров насочи топката във вратата, но защитник изби от голлинията с глава. После пък удар на Мартин Тотев бе уловен.

Така се стигна до 55-ата минута, когато Радослав Найденов бе изведен и с техничен удар прати кълбото в мрежата – 1:0. Под падналия дъжд гостите опитваха да изравнят, но Лазаров и защитата пред него се справиха безупречно, а пет минути преди края резервата Ивайло Чапкънов можеше с втори гол съвсем да реши мача.

„Етър“ вече е на 12-а позиция с 27 точки, като в следващите два кръга среща изпадащи отбори – гостува на „Спартак“ (Плевен) и посреща „Дунав“.

„Етър“ U17: Любомир Лазаров, Борислав Обретенов, Даниел Генков, Димитър Косев, Кристиан Боянов, Мартин Тотев, Петър Петров, Радослав Найденов, Тонислав Донков, Преслав Петров, Никифор Гълъбов (Виктор Борисов, Ивайло Чапкънов, Цветомир Траянов).