„Етър” отпадна за купата с 2:1 от „Ботев“ (Гълъбово)

„Етър” приключи участието си в турнира за Купата на България още в първия си мач – на 1/16 финалите тимът загуби с 2:1 от втородивизионния „Ботев” (Гълъбово).

„Виолетовите“ с нищо не защитиха факта, че играят в елитната група, и създадоха много малко положения. През първата част удар на Красимир Станоев мина над напречната греда.

Домакините имаха добра възможност да открият малко след почивката, но голове не паднаха чак до 66-ата минута. Ерай Карадайъ обаче откри резултата, а само след 120 секунди домакините нанизаха ново попадение чрез Огнянов за 2:0.

В 80-ата минута за нарушение в пеналта реферът свири дузпа за „Етър“, но Ивайло Димитров пропусна от бялата точка. „Етър” намали за крайното 2:1 чрез хубав удар на влезлия като резерва Милчо Ангелов в 82-ата минута, но до края на успя да промени нищо.