Две равенства за талантите от Академия ЦСКА с Левски

Талантите от Академия ЦСКА записаха две равенства  с вечния си съперник Левски през днешния ден  в срещи от елитните юношески групи, играни на терените на ВТУ „Тодор Каблешков“.

В първия мач юношите ни  до 15 години завършиха наравно 1:1 с връстниците си от Левски. Момчетата на Стоян Ангелов показаха солидна игра през целия двубой и само липсата на късмет ги лиши от победата, като имаха повече възможности за гол от своите съперници. Въпреки това първото полувреме завърши с гол преднина за сините.

През втората част  младите армейци заиграха още по-атакуващо и голмайсторът Венцислав Иванов възстанови равенството, след като се възползва от отлично подаване на Христослав Ячев. В крайна сметка срещата приключи без победител, въпреки превъзходството на червените през по-голямата част от двубоя.

В другия мач от днешната програма ЦСКА U17 завърши при същия резултат 1:1 в дербито с Левски. Първото полувреме бе равностойно и двата състава закономерно се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част момчетата на Ивайло Станев оказаха натиск и заслужено стигнаха до гол, дело на Виктор Атанасов. В заключителните минути обаче гостите успяха да се доберат до изравнително попадение и двубоят завърши наравно 1:1.

През вчерашния ден пък юношите ни старша възраст до 19 години, водени от Добромир Митов отстъпиха с 0:2 като гост на Лудогорец в Разград. Нашите момчета показаха добра игра, но груби съдийски грешки подариха победата на домакините.

Стартов състав на ЦСКА U15: Георги Гергинов (в), Илиян Димитров, Тодор Цонев, Алексей Раданов, Димитър Христов, Димитър Петров, Георги Христанов, Кристиан Чачев, Венцислав Иванов, Кирил Георгиев (к), Александър Кожухаров.

Резерви: Габриел Петковски (в), Александър Благовестов, Светозар Евтов, Ангел Тодоров, Милен Георгиев, Мануел Михайлов, Христослав Ячев.

Старши треньор – Стоян Ангелов.

Стартов състав на ЦСКА U17: Алекс Божев (в), Виктор Атанасов, Мартин Влаевски, Александър Димов, Росен Маринов, Йоан Лозанов (к), Ясен Спиров, Юлиан Илиев, Александър Георгиев, Георги Чорбаджийски, Павел Жабов.

Резерви: Константин Касабоков (в), Васил Найденов, Антъни Кери, Антоан Драгомиров, Ясен Цеков, Кристиан Грозданов, Йордан Захов.