Два отбора от Левски на ¼ финалите за Купата на БФС

Юношите на „Левски“ до 16 и до 14 години се класираха за ¼ финалите в турнира за Купата на БФС.

Родените през 2004 година футболисти победиха с 3:1 като гост „Царско село“, а набор 2006 разгроми, също като гост „Спартак“ (Плевен) с 6:1.

„Левски“ U16 постигна втора победа над „Царско село“, този път с 3:1 и с общ резултат 7:3 чака следващия си съперник за Купата на БФС. Възпитаниците на треньора Захари Сираков отново надиграха категорично своя съперник и с голове на Георги Атанасов в 3-та, Радослав Петров в 29-та и Атанас Йорданов в 45-та минути стигнаха до успеха.

Съставът на „Левски“ U16:

1. Пламен Андреев, 10. Емил Кьосов, 2. Димитър Андонов, 8. Атанас Йорданов, 6. Денис Динев (60 – 18. Алекс Минчев), 15. Александър Асенов, 19. Радослав Петров (72 – 16. Теодор Иванов), 17. Николай Архангелов, 7. Антон Иванов (41 – 11. Виктор Атанасов), 14. Никола Църовски (41 – 5. Адриан Данчев), 9. Георги Атанасов

При 14 годишните „сините“ не оставиха съмнение в превъзходството си и на стадион „Белите орли“ в Плевен. Играчите на треньора Стоян Димов победиха с 6:1 „Спартак“ (Плевен) и с общ резултат 9:3 се класираха на ¼ финалите. По два гола за победата отбелязаха Адриан Райчев (17-та и 33-та минути) и Преслав Бачев (36-та и 47-ма минути), а по едно попадение добавиха Мартин Илиев (43-та минута) и Кристиян Йовов (70-та минута).