ЦСКА загуби в Разград

ЦСКА отстъпи на Лудогорец с 0:1 в мач от деветнадесетия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Разград пред празни трибуни.

Първото полувреме започна добре за домакините, които успяха да открият резултата при първата си по-сериозна атака. Десподов нахлу в наказателното поле и стреля силно към вратата на Бусато, който изби изстрелът му, но при добавката Текпетей успя да открие резултата. Армейците реагираха мигновенно и наложиха натиск спрямо своя опонент. В 17-ата минута Жорди Кайседо шутира към вратата на Лудогорец, но кълбото премина покрай левия страничен стълб. До края на първата част нямаше нови попадения и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за домакините.

През второто полувреме ЦСКА продължи да атакува и да бъде по-активният тим на терена. В 49-ата минута Кайседо опита да изненада Пламен Илиев, но шутът му мина над горната греда. В 62-ата минута червените направиха много добра атака, след която Джером Синклер центрира в наказателното поле, но изстрелът на Жорди Кайседо с глава не намери целта. В игра за ЦСКА през втората част се появиха Мено Кох, Федерико Варела, Бисмарк Чарлс и Греъм Кери. Армейците продължиха да атакуват като играта се водеше почти изцяло в полето на домакините. В 82-ата минута Кайседо стреля от границата на наказателното поле, но отново встрани от вратата.

Следващият мач на ЦСКА е на 2 март (вторник), когато на стадион „Българска армия“ гостува отбора на Черно море (Варна) в двубой от осминафиналите в турнира за Купата на България. Срещата е с начален час 17:30 часа.