ЦСКА загуби гостуването си на Будьо/Глимт

ЦСКА загуби с 0:2 гостуването си на Будьо/Глимт в 5-ия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите.

Шампионите на Норвегия вкараха по веднъж във всяко от двете полувремена и спечелиха трите точки, с които запазиха първото си място в група „С“ на турнира, записвайки 22-и пореден мач без загуба този сезон.

Повече от 100 привърженици на „армейците“ пропътуваха разстоянието до стадион „Аспмира“ и не спряха да подкрепят любимците си през цялата среща.

Домакините поеха инициативата от самото начало, възползвайки се по най-добрия начин от предимството си на изкуствения терен. Защитата пред Густаво Бусато обаче играеше стабилно и не позволяваше изстрели към българската врата.

В 19-ата минута дойде ред и на ЦСКА да застраши северняците – Кайседо бе изведен отлично по левия фланг, надбяга противник и от аутлинията влезе навътре към вратата, където пусна назад към нахлуващия Йомов. Българският национал обаче бе затворен от няколко съперника и не успя да стреля към вратата на Будьо/Глимт.

Шест минути по-късно шампионът на Норвегия поведе – Пелегрино центрира отлично към нахлуващия от втора позиция Фет, който засече директно от въздуха за 1:0.

ЦСКА опита да отговори чрез Греъм Кери, който шутира с левия крак от 30-ина метра, но топката рикошира в съперник и излезе в корнер. Малко преди да изтече час игра пък Йомов центрира отлично отдясно и сложи топката на главата на непокрития Кайседо, но еквадорския голаджия непокрит пред вратата стреля в аут.

Треньорът Стойчо Младенов пусна в игра Карло Мухар, Федерико Варела и Яник Вилдсхут на местата на Амос Юга, Жеферсон и Георги Йомов. Смените дадоха резултат и „армейците“ създадоха няколко отлични възможности да изравнят.

Вилдсхут стреля неточно след отбита от защитата на Будьо/Глимт топка в 69-ата минута, а малко по-късно Кери шутира точно в ръцете на вратаря Хайкин.

В игра се появи и Калоян Кръстев в 83-ата минута, заменяйки Жорди Кайседо. Веднага след това обаче домакините нанесоха втори удар след бърза контраатака – Солбакен преодоля Мазику отдясно и пусна към нахлуващия Ботейм, който разстреля Бусато през шпагата на Матай за 2:0.

Следващият мач на ЦСКА е в понеделник (29 ноември), когато тимът ни гостува на Лудогорец. Срещата от 16-ия кръг на Първа лига е с начален час 17:15 и ще се играе на стадиона в Разград.