ЦСКА U18 победи Септември като гост

ЦСКА U18 победи Септември с 2:1 като гост в първи полуфинален сблъсък за Купата на БФС.

Двубоят се игра на стадиона в кв. Драгалевци.

През първата част момчетата на Дани Моралес бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се оттеглиха на почивка с гол аванс. Срещата започна при изключително тежки за игра атмосферни условия, като температурата на въздуха достигаше почти 30 градуса. Това бе причината мачът да бъде прекъсван по веднъж на полувреме, за да могат футболистите да се освежат с глътка вода. Първото попадение в срещата падна в 21-ата минута, когато Цветомир Цанев свали топката на Иван Донец и той се разписа с хубав изстрел от дистанция.

През втората част ЦСКА продължи да доминира, но пропусна някои изгодни положения да удвои и домакините се възползваха от едно разбъркване в наказателното поле, съумявайки да изравнят резултата.

В добавеното време на срещата логичното се случи и Даниел Иванов реализира дежурния си гол, след отлично центриране на Стойчев.

Така червените се поздравиха с излючително важна победа с 2:1 като гост на традиционно силния домакин от Септемрви и взеха ценен аванс преди ответния мач.

Реваншът е точно  след седмица – на 13 юли (понеделник) от 18:00 часа и ще се играе на централния терен на клубната база в Панчарево. Победителят в турнира получава правото да участва в Младежката Шампионска лига.

Стартов състав: Илия Шаламанов, (в), Александър Бучков, Мартин Аврамов, Мартин Сотиров, Кристиян Атанасов, Алпай Рамадан, Иван Донец, Даниел Иванов, Марк-Емилио Папазов, Емил Ценов, Цветомир Цанев

Резерви: Александър Марковски (в), Стоян Гюров, Димитър Горанов, Калоян Стоилов, Георги Иванов, Данаил Стойчев, Веселиин Борисов

Треньори: Даниел Моралес, Атанас Стоилов, Ивайло Иванов, Костадин Джоргов

Физиотерапевт: Димко Пантев

Администратор: Калоян Дюлгеров