ЦСКА U17 с убедителна победа, Павел Жабов се развихри с хеттрик

Отборът на ЦСКА U17 постигна убедителна победа като гост на Витоша (Бистрица) с 4:2.

С хеттрик се отличи нападателят Павел Жабов, едно попадение добави националът Росен Маринов. С този успех възпитаниците на треньора Ивайло Станев продължават да са на 2-ро място във временното класиране, като до края на редовния сезон в Елитна юношеска група U17 (Запад) остават още две срещи – гостуване на Локомотив (Сф) и домакинство на Левски. След това първите три отбора от всяка група сформират „финална шестица“, точките досега им се анулират и започват плейофите в битката за титлата и призовите места.

Днес още до почивката младите армейци водеха с два гола. В 18-та минута Александър Георгиев изведе  Павел Жабов сам срещу вратаря и за него не бе проблем хладнокръвно да открие резултата. Четвърт час по-късно отново той засече центриране отдясно на Ясен Спиров и покачи на 2:0.

В 58-та минута Росен Маринов се възползва при изпълнен от Юлиан Илиев корнер и с глава направи преднината класическа. В 72-та минута развихрилият се Жабов реализира с воле за 0:4 след пас на влезлия като резерва Ясен Цеков. В последните десет минути домакините успяха да направят загубата си по-почетна с две попадения при контраатаки.

Състав на ЦСКА U17: Георги Гергинов, Виктор Атанасов, Лъчезар Иванов, Александър Димов, Росен Маринов, Йоан Лозанов, Ясен Спиров, Юлиан Илиев, Александър Георгиев, Георги Чорбаджийски, Павел Жабов (след почивката в игра постепенно се появиха: Ясен Цеков, Антоан Драгомиров, Антъни Кери, Йордан Захов