ЦСКА с класическа победа над Вихрен

ЦСКА победи Вихрен с 3:0 на „Армията“ в последната си контрола по време на лятната подготовка.

Преди старта на двубоя официално беше представен тимът на червените за новия сезон. Мачът беше излъчен на живо в официалния ни канал в YouTube.

Армейците поведоха след дебютния гол на Греъм Кери в 27-та минута. След попадението Густаво Бусато замени Витаутас Черниаускас. Второто полувреме армейците започнаха в състав Бусато, Атанасов, Чорбаджийски, Бодуров, Занев, Пинто, Антов, Тиаго, Фабрини, Евандро и Соу. В 53-та минута Али Соу удвои аванса на червените. Младият вратар Петър Петров застана под рамката на вратата в 60-та. В 75-та на терена се завърна Митков, а Смоленски го замени в последните минути. Рубен Пинто оформи класическата победа в 83-та минута на двубоя.

Във вторник ЦСКА посреща черногорския Титоград в първи мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят е от 20:30 часа на стадион „Българска армия“.

Състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 24. Нуно Томаш, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов (к), 16. Жанио Бикел, 7. Денис Давидов, 8. Греъм Кери, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот

Резерви: 1. Петър Петров, 13. Густаво Бусато, 11. Петър Занев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 6. Рубен Пинто, 26. Валентин Антов, 18. Мартин Смоленски, 21. Диего Фабрини, 20. Тиаго Родригес, 10. Евандро,  22. Али Соу

Старши треньор: Добромир Митов

Състав на Вихрен: 99. Симеон Симеонов, 5. Димитър Калчев, 13. Атнас Димитров, 6. Даниел Златков, 11. Атанас Чепилов, 3. Валери Георгиев, 98. Иван Лазаров, 83. Милен Златков, 14. Никола Георгиев, 34. Светослав Саватов, 19. Александър Якимов

Резерви: 12. Ферди Мюмюнов, 20. Божидар Янков, 7. Йордан Харизанов, 17. Евелин Георгиев, 4. Валентин Удев, 18. Петър Добринков, 33. Костадин Котев, 2. Боби Бориславов

Старши треньор: Здравко Лазаров

Съдийска бригада: Петър Григоров, Станислав Станев, Дарин Иванов