ЦСКА отстъпи на Йънг Бойс

ЦСКА отстъпи на Йънг Бойс с 0:3 в третия мач на тима ни от група „А“ на Лига Европа, игран на стадион „Ванкдорф“ в Берн.

Мачът започна лошо за армейците, които инкасираха попадение още във 2-та минута на двубоя след неразбирателство в защита. В 11-та минута Юнус Санкаре намери Али Соу в наказателното поле, който стреля в далечния ъгъл на вратата, но изстрелът му мина покрай гредата. В 15-та минута Пеняранда отправи опасен шут, но вратарят на домакините спаси. Три минути по-късно Йънг Бойс стигнаха до втори гол. В 26-та червените пропуснаха добра възможност чрез Пеняранда. В 31-та минута швейцарците отново се възползваха от грешка в защитата на ЦСКА и отбелязаха трети гол. В 37-та армейците изпуснаха най-чистата си възможност за попадение. Али Соу се озова сам срещу вратаря, но изстрелът му разтресе напречната греда, след което топката попадна в Пеняранда, който мигновено шутира в тялото на защитник. За трети път в рамките на няколко секунди армейците стреляха към вратата, като и този път не се стигна до гол. По този начин ЦСКА се оттегли на почивката с 3 гола пасив.

Второто полувреме бе равностойно, като шансове се откриха пред Али Соу, Пеняранда и Тиаго. До нови попадения в мача не се стигна и по този начин ЦСКА отстъпи на Йънг Бойс с 0:3.

В следващия си мач червените гостуват на Монтана. Срещата е насрочена за 8 ноември (неделя) и започва в 15:00 часа.