Спорт

ЦСКА II завърши сезона в Трета лига с победа като гост над Рилски спортист

ЦСКА II приключи сезона си в Югозападната Трета лига с трудна победа над Рилски спортист (Самоков) с 2:1.

Срещата се игра в четвъртък (06 юни) на стадион „Искър“ в град Самоков и започна в 18:00 часа. Точни за „армейците“ бяха Алесандро Николов (72′) и Георги Димитров (84′), а за домакините – Калоян Доковски.

Последният двубой от сезона в Трета лига на „червените“ се оказа труден и и победата не дойде никак лесно. Припомняме, че дублиращият ни тим вече си осигури второто място в крайното класиране, но възпитаниците на старши треньора Стоян Ангелов стъпиха на терена с мисълта за победа. В разширения състав попаднаха и момчета от елитните групи до 17 и 16 години, като почти всички от тях се появиха на терена.

Въпреки че изоставаха с гол пасив на почивката, футболистите на ЦСКА съумяха да стигнат до пълен обрат в края на мача. С много силни изяви под рамката на вратата се отчета Георги Гергинов, който на няколко пъти се намеси по страхотен начин, предотвратявайки повече попадения във вратата си.

В хода на двубоя с по-сериозни пропуски се отчетоха Юлиан Илиев, Юлиан Гилов, Алесандро Николов, Петко Панайотов, Георги Димитров и Теодор Апостолов.

Въпреки многото възможности за отбелязване на гол, „армейците“ трябваше да почакат до 72-ата минута, за да изравнят резултата. Капитанът Юлиан Илиев намери с прецизен пас Алесандро Николов, който не сбърка за 1:1. В 84-ата минута Георги Димитров донесе пълния обрат в полза на „червените“, възползвайки се от подаване на Петко Панайотов.

ЦСКА II завърши първенството в Югозападната Трета лига с актив от 80 точки. От следващия сезон ЦСКА ще разполага с отбори както във Втора лига, така и в Трета лига.