Спорт

ЦСКА 1948 с тежко поражение от Динамо Загреб

ЦСКА 1948 допусна категорична загуба с 2:6 от хърватския шампион Динамо Загреб.

В Словения двата отбора си размениха по едно попадение преди почивката чрез Сандро Куленович в 31-ата минута и Теодор Иванов в 39-ата минута. В началото на втората част първенецът на Хърватия наниза два бързи гола след точни изстрели на Леон Якирович в 51-ата и Марко Рог в 55-ата минута. В 72-ата минута Теодор Иванов си вкара автогол, а четири минути по-късно и Микич записа името си сред голмайсторите. В 80-ата минута падна поредно попадение в „червената“ врата, а в 91-ата Неделко Пишчевич оформи крайното 2:6.

В 12-ата минута Качавенда засече с глава центриране отдясно, пращайки топката покрай вратата.

ЦСКА 1948 отговори с пробив на Кирилов в 15-ата минута, а изстрелът му попадна в ръцете на Загорац. Секунди по-късно Илиевски завърши с удар бърза атака на „червените“, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 18-ата минута Божев изби в ъглов удар шут на Мишич от дистанция.

Българският тим можеше да открие резултата в 26-ата минута. Тогава Ради Кирилов предприе рейд през центъра на терена, стигна до дъгата на наказателното поле и отправи бомбен удар по посока хърватската врата. Стражът на Динамо докосна топката с върха на пръстите си, което бе достатъчно тя да не посети мрежата му, а да се удари в напречната греда и да излезе в корнер.

Шампионът на Хърватия откри резултата в 31-ата минута чрез Куленович. „Червените“ можеха да изравнят пет минути по-късно, но Марио Илиевски направи сериозен пропуск. Новото попълнение на „червените“ бе изведен сам срещу Загорец, но стражът спаси неговия изстрел, избивайки в корнер.

Преди неговото изпълнение се наложи лекарска намеса заради болежки на Кирилов. Играта бе подновена в 39-ата минута, когато Талис центрира от корнера, Даскалов шутира от десетина метра, а топката като по чудо не се озова в мрежата на хърватите. Последва добавка на Иванов и този път нищо не бе в състояние да спаси Динамо – 1:1.

В 44-ата минута хърватите отново можеха да поведат чрез японеца Огивара, който преодоля двама играчи в „червено“ около ъгъла на малкия пеналт и шутира, но Божев отрази.

ЦСКА 1948 отговори с опасен изстрел на Умарбаев от двайсетина метра, който Загорац изби в корнер.

В началото на втората част двата отбора си размениха по един точен удар. Първо Божев спаси, а след това Илиевски засече с глава центриране отдясно на Фуртадо, но прати топката в ръцете на Филипович.

В 51-ата минута хърватите отново поведоха. Божев увисна при опит да избие центриране от корнер и намиращият се зад него Якирович овладя, а след това и вкара в празната врата.

Четири минути по-късно Рог вкара трети гол за Динамо. В 58-ата минута Илиевски можеше да върне едно попадение след центриране от корнер и подаване с глава на Иванов, но стражът на хърватите спаси удара от близка дистанция.

Последваха множество смени и в редиците на „червените“, но и това не даде положителен резултат, тъй като в 72-ата минута топката посети тяхната мрежа за четвърти път. Микич центрира остро отдясно, а Иванов си отбеляза автогол при опит да изчисти.

Четири минути по-късно резултатът набъбна на 5:1. Автор на попадението стана Микич, който се озова сам срещу вратари след комбинация в наказателното поле и без проблем вкара.

В 80-ата минута се стигна до шести гол във вратата на ЦСКА 1948. „Червените“ можеха да върнат едно попадение по куриозен начин в 86-ата минута. Тогава бранител на Динамо изчисти в главата на Марков, но Филипович улови.

Крайното 2:6 оформи Неделко Пишчевич в даденото от рефера продължение на мача. Халфът пресира Филипович и в крайна сметка успя да вкара с глава след лошо изритана от вратаря топка.

ЦСКА 1948 – ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 2:6
0:1 Сандро Куленович 31, 1:1 Теодор Иванов 39, 1:2 Леон Якирович 51, 1:3 Марко Рог 55, 1:4 Теодор Иванов 72 – автогол, 1:5 Микич 76, 2:6 Неделко Пишчевич 91

ЦСКА 1948: 33. Божев (В), 19. Фуртадо, 15. Василев, 14. Иванов, 31. Рапнуи, 7. Талис, 39. Умарбаев, 22. Даскалов, 10. Кирилов, 9. Карагарен, 40. Илиевски (1. Маринов, 92. Нгуинда, 6. Илиев, 91. Бидунга, 21. Ценов, 58. Бойчев, 26. Марков, 28. Пишчевич, 61. Октавио, 11. Бузон, 24. Димитров, 23. Цанев, 13. Алимолов)

ДИНАМО ЗАГРЕБ: 1. Загорац (В), 3. Огивара, 4. Торенте, 5. Адеми, 8. Качавенда, 17. Куленович, 22. Ристовски, 27. Мисич, 28. Теофил, 36. Врбанчич, 77. Шпикич