Царско село с първа победа в контролите

Царско село постигна първа победа в контролните срещи като победи Струмска слава (Радомир) с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира голмайсторът на „царете“ Георги Минчев, който се разписа в 15-ата минута.

Той засече с глава добро центриране от дясно. Малко преди това гол на Минчев не бе зачетен заради засада.

Отборът на Царско село контролираше играта през всички 90 минути, но въпреки многото създадени положения не успя да реализира втори гол. Неофициален дебют с червената фланелка направиха новите попълнения Иван Чворович и Сергей Георгиев, които започнаха като титуляри и Евертон Диас и Андерсон Кордейро, които се появиха в игра по-късно. Четиримата направиха добро впечатление на зрителите дошли да наблюдават срещата.

Старши треньорът на отбора Никола Спасов имаше възможност да прецени качествата и на няколко футболисти, които карат пробен период. Бразилецът Густаво Роса и конгоанецът с френски паспорт Родриг Нанителамио започнаха титуляри като централна двойка защитници. Нанителамио е познат по българските терени с изявите си в отборите на Спартак Плевен и Вихрен, а освен това има стаж в шотландското първенство. Своите качества показаха и двама нигерийски футболисти – Бернард Булбва и Намди Кристофър.

Мачът се игра на терена, на който Царско село ще играе мачовете си в дебютния сезон в Първа лига пред около 200 зрители, а главен съдия бе Николай Йорданов.

„На този етап от подготовката няма как да не съм доволен от мача. През първото полувреме играхме по-интензивно, имахме доста положения и контролирахме играта. Ясно е, че в първенството няма да изглеждаме така, защото тепърва има много работа. Имаме и нови играчи, които тепърва ще навлизат в ритъма на отбора“, заяви след срещата старши треньора на тима Никола Спасов.

ЦАРСКО СЕЛО – СТРУМСКА СЛАВА 1:0
1:0 Георги Минчев (15)

ЦАРСКО СЕЛО: Иван Чворович (46 – Мартин Димитров), Веселин Минев (58 – Георги Хашев), Йордан Минев (25 – Евертон Диас), Густаво Роса (85 – Стойчо Папазов), Родриг Нанителамио (46 – Ивайло Марков), Раян Даскалов, Антонио Георгиев, Емануил Манев (46 – Бернард Булбва), Сергей Георгиев (46 – Андерсон Кордейро), Светослав Диков (55 – Намди Кристофър), Георги Минчев

СТРУМСКА СЛАВА:Драгомир Петков, Борислав Николов, Мартин Костов, Агоп Мачуян, Мартин Ачков, Калоян Евгениев, Богомил Христов, Георги Янев, Кристиян Тавес, Хуан Давид, Лионео Матадос (Слави Паскалев, Митко Митков, Христо Младенов, Динко Динев, Антон Стефанов, Йордан Тодоров, Антон Тунгаров)

Гл. съдия: Николай Йорданов