Царско село победи Славия

Славия допусна първото си поражение в двубоите срещу Царско село.

Славистите паднаха с 0:2 като гости в двубой от 20-ия кръг от шампионата след три последователни успеха срещу този противник.

Слабото представяне на „белите“ ги остави на непривичното 12-то място в класирането с актив от само 16 спечелени точки.

В 20-ата минута на срещата Стефан Христов беше оставен непокрит в наказателното поле и се разписа във вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Малко преди края на първата част Радослав Кирилов имаше шанс да изравни, но не успя да намери очертанията на вратата след пропуск на стража Джони Пласид.

През втората част „белите“ не можаха да наложат натиск и на свой ред допуснаха опасни положения в наказателното си поле. В 70-ата минута удар на непокрития Карим Роси срещна градата зад Вуцов.

Осем минути преди изтичане на редовното време Емануил Манев се разписа след бърза контра в полза на Царско село, оформяйки крайния резултат.

В следващия кръг от първенството славистите приемат състава на Монтана.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Михаил Александров, Андреа Христов, Надер Гандри, Филип Антовски, Георги Вълчев, Ерол Дост (46-Мартин Сораков), Питър Макрилос, Емил Стоев (46-Дарко Тасевски), Димитър Рангелов (65-Калоян Кръстев), Радослав Кирилов

снимка: sportal.bg