Ботев Враца разби Етър

„Етър” записа тежка загуба с 5:1 от „Ботев” (Враца).

Още в 3-ата минута Буров центрира към Петър Атанасов, който вкара за 1:0. „Виолетовите” владееха играта и подложиха на обстрел вратата на врачани, но така и не можаха да вкара. Първо удар на Милчо Ангелов с глава бе уловен от вратаря, после Алдаир стреля силно, но след рикошет топката излезе в корнер. Нов удар на Алдаир мина до гредата, а в 23-ата минута Ангелов стреля остро, Костов извади топката, но Преслав Боруков не успя да довкара.

В 45-ата минута след грешка на Купенов Юлиян Ненов финтира излезлия напред Христо Иванов и удвои. „Етър” можеше да се върне в мача в добавеното време, когато Ангелов бе съборен от вратаря Костов и последва дузпа. Ударът на Милчо Ангелов обаче бе изваден в гредата, а Мариян Иванов не можа да довкара отскочилата топка.

Втората част започна с нова грешка и пак Ненов покачи на 3:0. „Виолетовите” продължиха да атакуват, но и в четвъртата си атака „Ботев” (Вр) вкара четвърти гол. Този път Димитър Буров стреля силно в близкия ъгъл на Христо Иванов за 4:0. Десет минути по-късно току-що влезлият бивш етърец Педро Лагоа след пас отдясно наниза пето попадение.

„Етър” върна почетен гол чак в 67-ата минута, когато Иван Михайлов върна с глава пред вратата и Свилен Щерев отблизо направи 5:1.

„Етър”: Христо Иванов, Стелиян Добрев (46 Свилен Щерев), Здравко Илиев, Георги Купенов, Пламен Крачунов, Мариян Иванов (83 Кольо Станев), Яни Пехливанов, Даниел Пехливанов (46 Иван Михайлов), Алдаир Ферейра (85 Христофор Хубчев), Милчо Ангелов, Преслав Боруков.