Спорт

Ботев Вр победи Хебър

Отборът на Ботев Враца спечели с 3:2 домакинството си на Хебър Пазарджик.

Домакините получиха две дузпи, които бяха в основа на победата. В 17-ата минута Клери Сербер отбеляза с глава за 1:0. 5 минути след почвиката Ласана Ндиайе бе съборен в наказателното поле и Браян Переа реализира дузпата за 2:0. Гостите върнаха един гол чрез Стефан Цонков в 69-ата минута, след като бе най-добре пласиран при изпълнение на ъглов удар. В добавеното време Даниел Генов бе съборен и реферът отново отсъди дузпа, която Переа вкара за 3:1. Чак в петата минута от продължението Красиан Колев вкара изключително красив гол за 3:2, но за повече време нямаше.

Ботев започна по-активно мача и имаше няколко шанса преди да се стигне до 17-ата минута.

Тогава домакините поведоха в резултата. Диого Барбоса се пребори за топката пред наказателното поле, пусна към Мартин Смоленски, който центрира, топката се удари в крака на Жоао Сеско и попадна на главата на Клери Сербер, който с глава я изпрати в мрежата.

В 19-ата минута домакините организираха бърза контраатака. Ласана Н’диайе получи добър пас, но вместо да напредне, реши да стреля от средна дистанция, но неточно встрани от левия страничен стълб на вратата на Дебърлиев.

В 28-ата минута гостите също имаха добра възможност. Ангел Бастунов се възползва от грешка в защитата на Ботев, подаде към Йоан Нзи, който стреля от границата на наказателното поле на домаккините, но ударът му бе блокиран.

Малко преди почивката Бастунов проби отляво, финтира Меси и стреля от границата на наказателното поле, но не уцели вратата.

В 49-ата минута дойде и първият точен удар за гостите. Федерико Бариос трябваше да се намесва решаващо след удар на Георги Каракашев от границата на наказателното поле на Ботев Враца, избивайки топката в корнер.

5 минути след почивката домакините стигнаха до дузпа. Федерико Бариос изрита топката напред към Ласана Ндиайе, който влезе между Стефан Цонков и Жоао Сеско, той си поведе топката с глава и влезе в наказателното поле, където бе съборен и Васимир Ел-Хатиб отсъди дузпа. Браян Переа бе точен и резултатът стана 2:0

Четири минути по-късно Йоан Нзи получи добър пас в наказателното поле на Ботев Враца и стреля опасно, но Федерико Бариос се намеси и спаси.

В 69-ата минута Хебър намали. Олексий Збун центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Враца, където Стефан Цонков бе изпуснат на първа греда от Меси Биатумусока, стреля с глава, топката срещна напречната греда и се озова във вратата на Федерико Бариос.

Две минути по-късно Хебър се опита да организира опасна контраатака. Олексий Збун пробва да пробие отляво и да навлезе в наказателното поле на Ботев Враца, но Спас Георгиев го покри, а след това футболистът на Хебър се озова на земята, претендирайки за дузпа, но реферът Васимир Ел-Хатиб бе категоричен, че няма основание да свири такава и подмина ситуацията.

В първата минута от продължението Даниел Генов влезе в наказателното поле и Мартин Михайлов го фаулира, което принуди Васимир Ел-Хатиб да отсъди втора дузпа в полза на Ботев. Браян Переа застана отново зад топката и отново реализира – 3:1.

Хебър върна един гол в петата минута на добавеното време на срещата за 2:3. Красиан Колев изпълни фал от дъгата на наказателното поле на Ботев Враца и вкара топката в левия ъгъл на вратата на Бариос.

БОТЕВ ВРАЦА – ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК 3:2
1:0 Клери Сербер 17′, 2:0 Браян Переа 52′-дузпа, 2:1 Стефан Цонков 69′, 3:1 Браян Переа 90`+2`, 3:2 Красиан Колев 90`+5`

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Бариос – 27. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков – 7. Илкер Будинов (46′ – 14. Марко Мажуга), 18. Диого Барбоса (89′ – 37. Марио Киконда), 8. Клери Сербер (81′ – 21. Бубакар Траоре), 24. Мартин Смоленски (89′ – 77. Стефан Велев), 10. Спас Георгиев – 11. Ласана Н’диайе (60′ – 9. Даниел Генов), 19. Браян Переа

Старши треньор: Христо Янев

ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК: 1. Петър Дебърлиев – 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин – 13. Архан Исуф (65′ – 5. Мартин Михайлов), 99. Георги Каракашев (60′ – 14. Олексий Збун), 73. Йоан Нзи, 7. Георги Вълчев (85′ – 8. Красиан Колев), 11. Атанас Кабов (60′ – 17. Марк-Емилио Папазов) – 10. Ангел Бастунов, 9. Николас Пенев (60′ – 29. Шейх Диаманка)

Старши треньор: Любослав Пенев

Рефер: Васимир Ел-Хатиб