Спорт

Ботев Вр победи Етър

В откриващия двубой от 30-ия кръг на efbet Лига Ботев Враца надделя с 2:0 над Етър Велико Търново.

Точни за успеха на „зелените“ бяха Мартин Смоленски в 32-ата и Даниел Генов в 94-ата минута.

Още в 10-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Браян Переа беше изведен зад защитата на „болярите“, но бе задържан от Серин Мбаке. Георги Кабаков първоначално показа жълт картон, но бе привикан от ВАР и след преразглеждане на ситуацията вдигна директен червен картон.

В 22-ата минута Мартин Смоленски изпълни ъглов удар, като Браян Переа засече центрирането на близката греда, но шутира в аут.

В 32-ата минута домакините откриха резултата. Продължителна постепенна атака доведе топката в краката на Мартин Смоленски, който фронтално спрямо вратата на Етър шутира извън наказателното поле. Кълбото рикошира в тялото на Георги Александров и залъга вратаря Ангел Мартинов – 1:0.

В 35-ата минута Горка Ларучея отправи първия точен шут в полза на Етър, но намери тялото на Красимир Костов.

Минута по-късно Иван Василев бе изведен от Хосекарлос ван Ранкин и стреля силно, като Костов се намеси отлично и изби в корнер.

В 38-ата минута Ласана Н’Диайе опита далечен изстрел по посока вратата на Етър. Мартинов внимаше и боксира встрани.

В 45-ата минута Стефан Велев получи подаване след корнер, успя да си нагласи топката и стреля в далечния ъгъл на вратата на Етър. Топката обаче прелетя покрай страничната греда.

В 55-ата минута Мартин Смоленски амбициозно опита да прехвърли Ангел Мартинов, но ударът му премина над вратата на Етър.

В 87-ата минута Браян Переа изведе Ласана Н’Диайе сам срещу Ангел Мартинов. Нападателят опита да премине с топката покрай стража, но Мартинов протегна крак и изби кълбото от краката на Н’Диайе.

В четвъртата минута от добавеното време на срещата Бубакар Траоре проби самостоятелно отдясно, навлезе в наказателното поле на „болярите“ и с успореден пас намери непокрития Даниел Генов, който на празна врата оформи крайното 2:0.