Спорт

Ботев Пд загуби в Бистрица

ЦСКА 1948 София обърна и победи Ботев Пловдив с 2:1 в двубой от 35-ия кръг на efbet Лига. Кристиан Нвачукву даде преднина на „канарчетата“ в началото на втората част, но с две попадения на Неделко Пишчевич „червените“ стигнаха до трите точки.

С победата столичани събраха 49 точки на седмото място, с точка повече от осмия Арда Кърджали. В последния кръг ЦСКА 1948 София гостува на Славия София, а Арда ще пътува до Пловдив за мач с Ботев.

В 27-мата минута Фаустас Степонавичюс се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му от близко разстояние беше блокиран от Симеон Василев.

Малко след като измина половин час от началото на двубоя Талис шутира извън наказателното поле, но Росен Божинов застана на пътя на топката и предотврати по-сериозна опасност за Матвей Игонен.

В 38-мата минута Никола Илиев стреля покрай левия страничен стълб.

Мартин Секулич комбинира на двойно подаване с Янис Карабельов в 40-ата минута, след което овладя и стреля към долния ляв ъгъл на вратата, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на ЦСКА 1948, като това бе и най-опасното положение в двубоя до този момент.

„Жълто-черните“ започнаха по-активно и след почивката, а в 50-ата минута Кристиан Нвачукву откри резултата с първия точен изстрел в срещата. Крилото на Ботев се справи с Реян Даскалов и със силен шут в близкия ъгъл не остави шансове на стража на ЦСКА 1948.

В 69-ата минута футболистите на Валентин Илиев организираха добро нападение по десния фланг, а на върха на атаката се озова Радослав Кирилов, чийто удар премина встрани от целта.

Четвърт час преди края на редовното време Педриньо стреля опасно от фал, но след рикошет в стената, кълбото излезе в корнер. Само няколко секунди по-късно Емил Ценов засече с глава центриране отдясно, но Матвей Игонен се отчете с брилянтно спасяване, избивайки топката в напречната греда. При добавката опитът на Умарбаев беше доста неуспешен.

В 80-ата минута Педриньо центрира в наказателното поле, а Неделко Пишчевич надскочи Ехидже Укаки и изпрати топката във вратата – 1:1.

Шест минути по-късно Педриньо получи топката на левия фланг, навлезе навътре и шутира силно над горната греда.

В първата минута от добавеното време Неделко Пишчевич се извиси над всички при ъглов удар пред вратата на Ботев и с глава засече топката за 2:1.