Ботев Пд с класическа победа над Септември
След 11 поредни срещи без победа Ботев Пловдив най-после я постигна.
Това стана факт при домакинския триумф с 3:0 над Септември в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Головете за „канарчетата“ реализираха Ивелин Попов (38′), Самюел Акере (60′) и Джон Батиги (89′). Ботев остава шести с 48 точки, а Септември е 11-и с 33.
В 7-ата минута Самюел Акере бе изведен по левия фланг, напредна и стреля, но опитът му бе неточен.
В 21-ата минута Ехидже Укаки получи от Джамал Амофа. Укаки се отчете с пропуск, но в ситуацията имаше засада, въпреки че не беше вдигната от страничния съдия.
Седем минути преди края на първата част „жълто-черните“ поведоха в резултата. Асен Чандъров допусна сериозна грешка при разиграването на топката и изведе Акере. Той напредна и пусна към Ивелин Попов, който стреля от движение и не остави шансове на Димитър Шейтанов.

Септември можеше да изравни в 48-ата минута. Георги Върбанов центрира, а Борислав Рупанов стреля с глава. Ударът му срещна напречната греда.
Четири минути след това Амофа показа добра техника в наказателното поле и подаде на Акере, който отправи неточен изстрел от границата на вратарското поле.
В 60-ата минута Ботев Пловдив удвои. Андрей Йорданов достави перфектно центриране от левия фланг и сложи топката на главата на Акере, който се разписа за 2:0.

14 минути по-късно се получи сериозно разбъркване в пеналтерията на „канарчетата“, но до попадение не се стигна, след като Рупанов застана на пътя на удар на Ксандро Шенк.
Амофа за пореден път се впусна в атака в 75-ата минута. Той получи от Акере и стреля към левия ъгъл. Шейтанов обаче се намеси по отличен начин и изби в корнер.
Една минута преди края на редовното време на двубоя Джон Батиги отбеляза трети гол за домакините. Мартин Христов сбърка в близост до наказателното поле на Септември. Никола Илиев отне топката и подаде към Батиги, който промуши топката между краката на Шейтанов, останал очи в очи със стража на столичани.