Спорт

Ботев Пд и Черно море не се победиха

Отборите на Ботев Пловдив и Черно море не успяха да си вкарат голове и мачът на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив завърши без победител – 0:0.

През 90-те минута на двубоя нямаше кой знае колко чисти голови положения от страна и на двата отбора.

Първата добра възможност за Ботев беше в 9-ата минута. Самуел Акере пусна към Мохамед Брахими, който влезе в наказателното поле и шутира, но Дюлгеров спаси.

Васил Панайотов имаше възможност да отбележи гол за Черно море. Стреля от дистанция, но Атанас Чернев блокира шута му.

В 24-ата минута „моряците“ можеха за отбележат. Тогава Исмаил Иса се пребори с Чернев, влезе в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.

До почивката и двата отбора опитаха да създадат положения, но не им се получи и гол не падна.

Началото на второто полувреме също предложи интензивен футбол, но без чисти голови положения пред Хидайет Ханкич и Иван Дюлгеров.

В 70-ата минута Ивелин Попов бе изведен фронтално срещу вратата, но Иван Дюлгеров излезе и изчисти топката.

В 84-ата минута Георги Николов надскочи Цветомир Панов, бутна си топката, но Дюлгеров излезе извън наказателното поле и изпревари николов.

Черно море стигна до първия си точен удар в мача в 88-ата минута, когато топката стигна до Атанас Илиев, който бе в дъгата на наказателното поле, но стреля много слабо и Ханкич спаси безпроблемно.

При следващата атака Дюлгеров затвори Николов и не му позволи да вкара от малък ъгъл.

БОТЕВ ПЛОВДИВ – ЧЕРНО МОРЕ 0:0

БОТЕВ ПЛОВДИВ:  1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими (74′ – 93. Георги Николов), 10. Ивелин Попов (К) (90′ – 6. Дилан Мартенс), 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере (64′ – 40. Кристиан Нвачукву), 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел (74′ – 4. Ехидже Укаки), 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Старши треньор: Душан Керкез

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов (К) (76′ – 16. Андреяс-Кристиан Калкан), 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 10. Мазир Сула (62′ – 99. Уеслен Жуниор), 86. Исмаил Иса (76′ – 9. Атанас Илиев)

Старши треньор: Илиан Илиев

Рефер: Валентин Железов