Спорт

Берое изпусна Локо Пд

Берое и Локомотив Пловдив не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мач с две дузпи, след който и двата отбора могат да съжаляват, че изпуснаха по 2 точки.

Домакините поведоха в 13-ата минута, когато Себастиян Вия вкара от дузпа, но в 31-ата минута Димитър Илиев изравни също от дузпа. През второто полувреме Берое отново поведе, след като Вини Трибуле отбеляза, но след 2 минути игра Ангел Лясков изравни.

Гостите създадоха добра възможност в началото на мача, когато Димитър Илиев подаде към Бабакар Дион, който продължи към Мичи Нтело, но Нтело бе затворен и нанесе неточен удар.

В 6-ата минута Карлос Алгара отне топката на около 30 метра от вратата, напредна и стреля технично с външен фалц, но встрани от вратата на Кристиан Томов.

Десет минути след началото на срещата се стигна до принудителна смяна в състава на гостите. Евандро се контузи, а на негово място влезе Ивайло Иванов.

В 11-ата минута Себастиан Вия проби отлично по лявото крило и качи топката на главата на Франсиско Политино, който стреля на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Само след 2 минути Берое получи право да изпълни дузпа. Хорхе Сегура събори Себастиян Вия, първоначално Васимир Ел Хатиб не посочи бялата точка, но след ВАР намеса дузпата бе факт, а Вия технично изпълни за 1:0.

В 31-вата минута Локомотив Пловдив на свой ред получи правото да изпълни дузпа. Мичи Нтело беше изведен прекрасно изведен в наказателното поле от Димитър Илиев, след което напредна и бе съборен от Артур Мота. С изпълнението се нагърби Митко Илиев, който стреля в горния десен ъгъл и изравни резултата – 1:1.

В 42-рата минута Уерик Каетано стреля зад централната линия, но ударът му премина над вратата на Локомотив Пловдив. При последното отиграване за първата част, във втората добавена минута, Трибуле намери Лучано Скуадроне, който стреля по диагонал, а Томов изби в корнер, от който не последва нищо интересно.

Берое поведе отново в 47-ата минута. Политино проби по десния фланг и пусна успоредно подаване за Вини Трибуле, който бе изпуснат от отбраната на Локомотив и от вратарското поле безпроблемно прати топката в мрежата на Томов за 2:1.

Пловдивчани бързо отвърнаха на удара. Бабакар Дион се бе изнесъл на десния фланг и центрира великолепно за Ангел Лясков, който по нетипичен за себе си начин реализира гол с глава от около 10 метра, като не остави никакви шансове на Артур Мота – 2:2.

В 75-ата минута Себастиан Вия проби великолепно по левия фланг, навлезе в наказателното и намери Вини Трибуле, който стреля от вратарското поле, но бе блокиран от Ангел Лясков.

Берое вкара трети гол в 89-ата минута. Франсиско Сагардия бе много добре изведен и вкара топката в мрежата, но междувременно извърши нарушение срещу Оливер Камдем и попадението не бе зачетено.

Дълбоко в добавеното време Владимир Медвед стреля, но шутът му бе блокиран.