„Белите“ са лидери в първенството след късна драма

Славия победи изключително драматично с 2:1 у дома ЦСКА 1948 в двубой от шестия кръг в шампионата.

Ценният успех изкачи славистите на първо място в класирането с актив от 13 точки.

Мачът започна колебливо за „белите“ и те допуснаха сериозна опасност пред вратата си още в третата минута. Денислав Александров изведе Георги Русев на голова позиция и крилото преодоля Светослав Вуцов, но топката срещна страничната греда.

Славия взе инициативата и в 29-ата минута игралият като десен краен защитник Андреа Христов центрира към Радослав Кирилов и той технично отбеляза попадение във вратата на „червените“.

До края на първата част славистите имаха преимущество, но главният съдия Владимир Вълков не отсъди дузпа след игра с ръка на Димитър Пиргов в наказателното поле.

След почивката воденият от Златовмир Загорчич състав отново контролираше изцяло събитията на терена, но не успя да достигне до второ попадение във вратата на ЦСКА 1948.

В 71-ата минута Костадин Илиев получи втори жълт и съответно червен картон след грубо нарушение срещу Тони Тасев.

Само две минути по-късно „армейците“ изравниха резултата след далечен шут на Георги Ангелов, който изненада Вуцов и влезе в долния ъгъл на вратата.

След минута последва хубава атака на „белите“ и силен завършващ удар на Кирилов, който не намери целта.

В 83-ата минута Тони Тасев остана сам срещу Даниел Наумов, но ударът на крилото с глава беше париран от вратаря на гостуващия отбор. Секунди след това Ертан Томбак пробва мерника си извън наказателното поле, но Наумов изби топката в корнер.

Минута преди края на редовното време Ангелов отново шутира от дистанция, но влезлият като резерва Мартин Атанасов с решителна намеса пред голлинията предотврати отбелязването на втори гол във вратата на Славия.

В петата минута от допълнителното време Владимир Гогов препъна Ерол Дост в наказателното поле и Радослав Кирилов хладнокръвно отбеляза за крайното 2:1 при отсъдената дузпа.

Успехът е трети пореден за „белите“ в Първа лига.

състав на Славия: Светослав Вуцов, Андреа Христов (76-Димитър Стоянов), Емил Виячки, Георги Вълчев, Ертан Томбак, Ерол Дост, Питър Макрилос (85-Мартин Атанасов), Тони Тасев, Емил Стоев, Радослав Кирилов, Калоян Кръстев (85-Мартин Сораков)

снимка: sportal.bg