Спорт

Арда взе трите точки в Пловдив

Арда взе своето при гостуването на Ботев Пловдив и спечели с 1:0, но не успя да стигне до бараж за Лигата на конференциите, тъй като по същото време ЦСКА 1948 победи Славия.

Победният гол за Арда реализира Тонислав Йорданов в 37-ата минута.

Лъчезар Балтанов изведе Ботев с капитанската лента, като това бе последния му мач с екипа на представителния отбор. Той ще продължи кариерата си като играещ помощник треньор на дубъла във Втора лига.

Мачът бе без значение за домакините, които обаче още в 3-ата минута можеха да поведат. Димитър Папазов изведе Мартин Секулич сам срещу Анатолий Господинов. Деветката на „канарчетата“ се забави твърде много и не успя да нанесе добър удар. После Бисер Бонев опита да направи добавка. Принц Окезие обаче се беше позиционирал перфектно и изчисти пред голлинията.

След 4 минути игра Лъчезар Котев стреля от дистанция, но топката мина над вратата.

Домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар, Секулич стреля, но Господинов спаси.

В 32-рата минута Котев отново шутира от сериозна дистанция. Резултатът беше същият – далеч от целта.

Арда поведе в 37-ата минута. Деян Лозев получи отдясно и центрира меко в наказателното поле. Младата защита на Ботев Пд остана пасивна. Тонислав Йорданов бе абсолютно непокрит и от близко разстояние с глава нямаше как да пропусне. Останаха съмнения за засада на Деян Лозев, но системата ВАР не откри нищо нередно.

В началото на втората част Арда имаше териториален превес, който обаче не доведе до нищо съществено за вратата на Стефан Смъркалев.

Час игра след началото Ел Мами Тетах бе изведен на стрелкова позиция. Той шутира без подготовка, но не намери целта.

Малко преди изтичането на редовното време Борислав Цонев отне топката от Балтанов, а Иван Коконов бе изведен сам срещу вратаря, но неговият шут излезе в аут.