Спорт

Арда взе точка като домакин

Арда и ЦСКА 1948 не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0 в мач от групата, която дава право на участие в бараж за Лигата на конференциите. Педриньо уцели две греди за „червените“ но головете липсваха. Така двата отбора запазиха статуквото си в класирането, като гостите от София имат 1 точка пред Арда два мача преди края на сезона.

Още в началото на мача домакините създадоха първото добро положение. Борислав Цонев стреля с левия крак от границата на назакаленото поле, но Марино изби.

Малко по-късно отново €онев стреля от пряк свободен удар, но уцели стената.

В 15-ата минута Деян Лозев центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 15-ата минута, където Борис Тютюков стреля с глава, но неточно, встрани от десния страничен стълб на вратата на Петър Маринов.

Последва добър пробив на Радослав Кирилов, който проби в наказателното поле, но стреля слабо в ръцете на Господинов.

В 31-ата минута Лъчезар Котев финтира Емил Виячки, след което подаде към Борис Тютюков, който стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Петър Маринов.

В 69-ата минута Педриньо се пребори с Борислав Цонев край страничната линия в 69-ата минута, след което отправи много изненадващ удар от малък ъгъл, а топката срещна левия страничен стълб на вратата на Господинов.

Последва удар на Талис от дистанция, но топката рикошира в защитник и излезе в ъглов удар.

В 75-ата минута Тонислав Йорданов се опита да изненада Петър Маринов с далечен удар в 75-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на ЦСКА 1948.

Минута по-късно Лозев фаулира Радослав Кирилов, който излизаше сам срещу вратаря, но се стигна само до жълт картон.

12 минути преди края на мача Педриньо стреля от фал, но топката се удари в гредата.

В 84-ата минута Бирсент Карагарен падна в наказателното поле, след съприкосновение с Милен Стоев, но реферът не отсъди дузпа и показа жълт картон за симулация.

Дълбоко в добавеното време Борислав Цонев стреля с глава, след корнер, но не уцели вратата.