Спорт

Арда и Крумовград не успяха да излъчат победител

Отборите на Арда и Крумовград не успяха да излъчат победител в мача им от 26 кръг на efbet Лига.

Домакините отбелязаха ранен гол още в 5-ата минута, когато точен бе Чинонсо Офор, но Крумовград изравни в 29-ата. И двата отбора имаха шансове да стигнат до успеха, но това така и не се случи.

Още в 5-ата минута домакините от Арда отбелязаха гол. Борислав Цонев центрира отдясно и изпрати топката право на главата на Чинонсо Офор, който отбеляза дебютното си попадение с екипа на домакините.

В 9-ата минута играчите от Кърджали можеха да стигнат до втори гол. Офор бе намерен в пеналтерията и продължи към Иван Коковон, който стреля от удобна позиция, но не уцели вратата.

В 26-ата минута гостите стигнаха до добра възможност, но Джуниет Али обаче стреля неточно.

Гостите от Крумовград изравниха в 29-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле и там Октай Юсеин я отклони към Вячеслав Велев, който стреля в десния ъгъл и отбеляза за 1:1.

В 38-ата Джуниет Али центрира и намери Алекс Колев, който обаче не успя да насочи добре удара си и той не намери очертанията на вратата.

Арда отговори с хубава атака и акробатичен изстрел на Офор. Изпълнението му обаче не затрудни Янко Георгиев.

В 40-ата минута Иван Коконов бе изведен сам срещу Георгиев и прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада на офанзивния футболист.

До края на полувремето пред домакините се отвори още един шанс. Станислав Иванов обаче се отчете със сериозен пропуск, след като получи топката от Борислав Цонев и от близко разстояние не успя да уцели вратата.

В 52-ата минута Серкан Юсеин стреля по земя от далечно разстояние. Получи се коварен опит, който принуди Господинов да се намесва.

12 минути по-късно Цонев изпълни статично положение. Феликс Ебоа Ебоа се извиси и отправи удар с глава, който обаче бе неточен.

В 74-ата минута Лъчезар Котев изведе Станислав Иванов очи в очи с Георгиев, но стражът на Крумовград показа отличен рефлекс, за да запази паритета.

АРДА – КРУМОВГРАД 1:1
1:0 Чинонсо Офор 5, 1:1 Вячеслав Велев 29

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 17. Иван Коконов (64′ – Борис Тютюков), 20. Деян Лозев, 32. Християн Митев, 33. Иван Тилев (73′ – Илия Юруков), 80. Лъчезар Котев К, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов (80′ – 19. Тонислав Йорданов)

Старши треньор: Николай Киров

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 4. Лукас Сантана, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али (86′ – 80. Китан Василев), 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Арияш, 77. Октай Юсеин (46′ – 17. Патрик Луан), 23. Димитър Тонев (64′ – 30. Жак Пехливанов), 10. Серкан Юсеин (81′ – 7. Момчил Цветанов). 9. Александър Колев – К

Старши треньор: Станислав Генчев

Рефер: Михаел Павлов