107 пилоти караха днес в Севлиево

Подробности за свободните тренировките и квалификациите от днешния днес на трасето „ Горна Росица“, Севлиево – вижте на този  линк : https://speedhive.mylaps.com/Events/1818642?

По програма се проведоха първите състезателни маншове в класовете МХ и МХ Senior. В МХ победата спечели Григор Царев (Джи Ар Си Моторспорт, КТМ), който завърши с аванс от 14.2 секунди пред втория Николай Колев (МСК М6 Ямаха рейсинг тим, Хонда). Трети на минута и половина зад Царев  финалната линия преминаЛюдмил Александров (МСК М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха).
В МХ Senior в първия манш беше оспорвано до самия финал. Атанас Петров (АМСК АИТ Рейсинг тим, КТМ) и съотборника му Янко Зоков (Кавазаки) водеха битка за първо място, което в крайна сметка беше спечелено от Петров, а Зоков завърши на 1.7 секунди на втората позиция. Трети на близо минута финишира Васил Стоянов (СК Киппен МХ рейсинг тим, Хонда).

107 пилоти караха днес в Севлиево от България, Турция и Италия, като в утрешния ден се очакват нови 40 в клас Балканче крос (50сс).
Последният кръг от Републиканския шампионат по мотокрос и Отборна купа 2020 ще бъде официално открит в неделя от 10:30 часа. След него са и състезателните маншове.