Региона

Започна 11-то издание на Международна научна конференция „Техника, технологии и образование“ ICTTE 2024

Международната научна конференция „Техника, технологии и образование“ (ICTTE) 2024, организирана от Факултет „Техника и технологии“ – Ямбол, започна  с приветствия от името на почетния председател на организационния комитет, ректора на Тракийския университет – проф. Добри Ярков, и декана на факултета, проф. Ваня Стойкова. Събитието събра представители на местна и държавна власт, учени, изследователи и професионалисти от различни области, които представиха своите изследвания и участваха в оживени дискусии.

Проф. Нели Грозева, заместник-ректор по учебна и информационна дейност откри конференцията, като изрази радостта си да види толкова много експерти, събрани заедно в името на напредъка на науката и образованието и приветства от името на ректора проф. Добри Ярков: „Надяваме се, че тази конференция ще бъде вдъхновяваща, тъй като ни позволява да се учим един от друг и да разширяваме хоризонтите си. Сигурен съм, че ще станем свидетели на плодотворни дискусии и обмен на идеи през тези два дни. Благодарим ви още веднъж, че се присъединихте към нас в ICTTE 2024 и Ви желая успех и ползотворни резултати!“

Деканът на ФТТ-Ямбол, проф. Ваня Стойкова, също поздрави присъстващите и изрази своята благодарност към всички, които допринесоха за организацията и провеждането на конференцията. Тя отбеляза, че тази година събитието включва разнообразен набор от теми и съпътстващи дейности, включително семинар за дигитална трансформация на образованието.

След официалното откриване, заместник-деканът и координатор на научния форум проф. Златинка Казлачева откри пленарната сесия с доклад, посветен на темата „60 години висше образование в Ямбол“. Бяха представени пленарни доклади от изтъкнати международни лектори, последвани от паралелни сесии, където участниците имаха възможност да споделят своите изследвания и да участват в задълбочени дискусии. В допълнение към основните научни презентации, конференцията предлага и поредица от устни презентации, постери и кръгли маси, осигурявайки цялостна платформа за учените да покажат работата си и да получат обратна връзка от своите колеги.

Научният форум включва седем тематични области: машинно инженерство, автомобилна и селскостопанска техника, моден и текстилен дизайн, електротехника, електроника и автоматика, компютърни технологии и приложна математика, енергетика и енергийна ефективност и хранителни технологии. Участниците представят над 60 доклада от 8 държави, включително Албания, България, Германия, Египет, Испания, Португалия, Румъния и Украйна.

Конференцията предлага и съпътстващи събития като семинар на тема „Още една стъпка към дигиталната трансформация на образованието“ и етнографска изложба „Седянка“, организирана съвместно с Професионалната гимназия по земеделие „Христо Ботев“. 

Международната научна конференция „Техника, технологии и образование“ ICTTE 2024 е успешен форум за учени, изследователи и професионалисти, работещи в областта на техниката, технологиите и образованието, предоставяйки им възможност да споделят своите изследвания и идеи и да допринесат за развитието на съответните области. ICTTE 2024 продължава и на 8-ми ноември със заключителни сесии и допълнителни възможности за сътрудничество и изграждане на мрежи.

Интересно от мрежата

Pin It on Pinterest